Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Grudzień 2001, Nr 12 (79) |


• Być prezesem, być kobietą – rozmowa z prezesem OPGK Wrocław Alicją Dorzak • Kup pan tachimetr – przegląd tachimetrów elektronicznych • Unia niwelacyjna, czyli Europejski Wysokościowy System Odniesienia 2000 • Firma ubiega się o certyfikat jakości • Urzędnicza Polska szlachecka – dlaczego trzeba ...

powrót

Roman Korzus

MicroStation V8 nowe możliwości

MicroStation V8 firmy Bentley Systems to fundament dla całej rodziny produktów CAD. Oprogramowanie przeznaczone jest dla wszystkich zajmujących się zawodowo geodezją, projektowaniem i konstruowaniem. Twórcy nowej wersji uwzględnili opinie i życzenia użytkowników MicroStation: rozszerzyli możliwości zdalnej pracy zespołowej i technik internetowych, zwiększyli kompatybilność z programami CAD innych producentów (native DWG), rozszerzyli produktywność dzięki nowym narzędziom.

Nowy DGN
V8 stworzono od podstaw z wykorzystaniem obiektowo zorientowanego formatu danych, który daje o wiele więcej możliwości niż stary DGN i pozwala na szybsze otwieranie plików. Wymyślono metodę sygnalizacji, czy mamy do czynienia ze „starym” czy „nowym” DGN (jeśli w oknie widzimy podgląd rzeczywisty pliku projektowego – jest to nowa wersja; w przeciwnym wypadku pojawia się tylko symbol MicroStation. „Stary” plik możemy zawsze przekonwertować do nowego formatu, czemu towarzyszy przetwarzanie wszystkich plików odniesienia (reference file). V8 umożliwia też zapis w starym formacie (wersji 7), a nawet obsługę plików bez konwersji. Jest to praca w tzw. trybie native DWG (można otworzyć obcy plik lub dołączyć go do projektu jako plik odniesienia). Widać to na rys. 1, gdzie operator sięga wprost do plików CAD typu: DGN, DWG, DXF.
W MicroStation V8 podgląd pliku oraz otwarcie są zgodne z indywidualnymi ustawieniami, a wejście do stosownego projektu możliwe jest bez potrzeby manualnego nawigowania po katalogach systemu.

Integracja z systemem Windows
Nowa wersja MicroStation została na wszystkich poziomach zintegrowana z mechanizmami systemu operacyjnego Windows (sugerowane: Windows NT 4.0 + SP6 lub lepiej Windows 2000 + SP2). Integracja dotyczy nie tylko ikon i interfejsów graficznych dla takich operacji, jak: zatwierdzanie poleceń w oknach do wyszukiwania, przeciąganie informacji między oknami dialogowymi, drukowanie, wyświetlanie podpowiedzi czy dialogów użytkownika, ale także obsługi języka Visual Basic i obsługi grafiki ekranowej. Użytkownicy MicroStation najbardziej zadowoleni będą z „unlimited file”, czyli nielimitowanego rozmiaru plików projektowych oraz skojarzonej z nimi informacji.

Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu GEODETY

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Sztuczna inteligencja kartuje drogi
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama