Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 2001, Nr 7 (74) |


• O rozsądku, faktach i fikcji – polemika ws. dostępu do informacji niejawnych na zdjęciach lotniczych i satelitarnych • O biznesie wytyczonym od zera opowiadają twórcy Malopolskiej Grupy Goedezyjno-Projektowej • InterSIT 2001 • Nie od razu TBD zbudowano – założenia programowe obiektu testowego ...

powrót

Stefan Przewłocki

Siedmioro wspaniałych

Nagrody i wyróżnienia ministra rozwoju regionalnego i budownictwa za: prace dyplomowe, dysertacje doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje naukowe.

18 maja 2001 roku w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień za rok 2000 autorom i promotorom prac dyplomowych, dysertacji doktorskich i habilitacyjnych w dziedzinie budownictwa, architektury, urbanistyki, gospodarki nieruchomościami oraz geodezji i kartografii. Uroczystość z udziałem ministra Jerzego Kropiwnickiego była finałem kolejnej – 35. już edycji tego konkursu.

W roku 2000 zgłoszono ogółem 93 prace, w tym: 10 dysertacji habilitacyjnych (nagrodzono 3, wyróżniono 4), 24 dysertacje doktorskie (nagrodzono 7, wyróżniono 11), 37 dyplomowych prac magisterskich (nagrodzono 8, wyróżniono 14), 6 dyplomowych prac inżynierskich (nagrodzono 2, wyróżniono 2), 13 publikacji (nagrodzono 3, wyróżniono 5). W dziedzinie gospodarki nieruchomościami oraz geodezji i kartografii nagrody otrzymały dwie prace, a pięć zostało wyróżnionych.

Nagrodę za pracę magisterską
pt. „Wycena nieruchomości gruntowej zabudowanej wg nowych standardów zawodowych rzeczoznawców majątkowych” otrzymała Anna Barańska, absolwentka Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska krakowskiej AGH (promotor prof. dr hab. Józef Czaja). Nagrodę przyznano za „wzorcowe metodyczne opracowanie operatu wyceny nieruchomości z zastosowaniem zmodyfikowanej procedury, wraz z oceną dokładności tej wyceny”. W pracy zaprezentowana została nowa procedura łącząca metody podejścia porównawczego i dochodowego oraz wyniki tej wyceny w formie operatu szacunkowego zgodnie z aktualnie obowiązującymi standardami zawodowymi rzeczoznawców majątkowych.

Nagrodę za dysertację doktorską
pt. „Geodezyjno-prawne problemy własnościowych przekształceń terenów przemysłowych” otrzymała dr Anna Trembecka z AGH (promotor – dr hab. Zofia Śmiałowska-Uberman, prof. AGH). Nagrodę przyznano za „opracowanie wzorcowych modeli postępowania w regulacjach stanu prawnego terenów przemysłowych, stosowanych w procesach komunalizacji mienia”. Autorka przygotowała takie modele do stosowania w procesach komunalizacji mienia z mocy i na wniosek gmin oraz uwłaszczenia przedsiębiorstw z mocy prawa, a także uwłaszczenia przedsiębiorstw władających gruntem bez tytułu prawnego.

Wyróżnienie za pracę dyplomową inżynierską
pt. „Procedury metrologiczne w procesie geometrycznego kształtowania estakady drogowej położonej w ciągu ulicy Pabianickiej w Łodzi” przyznano Piotrowi Spierewce z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej (promotor – prof. dr hab. Stefan Przewłocki). W pracy przedstawiono uwarunkowania formalnoprawne geodezyjnej obsługi procesu inwestycyjnego oraz elementy geodezyjnego opracowania konkretnej dokumentacji projektowo-budowlanej estakady, a także tyczenie lokalizacji oraz pomiary kontrolne w poszczególnych fazach realizacji obiektu.

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama