wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Maj 2000, Nr 5 (60) |


• Geodeci na moście – pierwsza podwieszana konstrukcja przez Wisłę • Potrzebne porozumienia – konferencja prasowa głównego geodety kraju • 80 złotych za kilometr kwadratowy – spotkanie dystrybutorów Space Imaging Europe • Czas na Dolny Śląsk – koncepcja budowy Dolnośląskiego SIP • Geodezja bez ...

powrót

Jerzy Przywara

Naukowiec, padagog i organizator

Jubileusz 90-lecia profesora Michała Odlanickiego-Poczobutta, Kraków, 31 marca. Wśród wielu serdecznych słów, jakie padły pod adresem sędziwego Jubilata w czasie uroczystości zorganizowanej w AGH, szczególnie godne podkreślenia jest zdanie wypowiedziane przez rektora AGH prof. Ryszarda Tadeusiewicza: „Niezwykle rzadko się zdarza, by tak wielu zawdzięczało tak wiele jednemu człowiekowi”. Śledząc życiorys Michała Odlanickiego-Poczobutta trudno się z tym nie zgodzić.

Ostatniego dnia marca w Auli Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie miało miejsce uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska oraz Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk poświęcone jubileuszowi 90-lecia profesora Michała Odlanickiego-Poczobutta. Postać to wyjątkowa w polskiej geodezji, naukowiec i pedagog. Współtwórca wyższego geodezyjnego szkolnictwa w Krakowie, zasłużony w dziejach Akademii Górniczo-Hutniczej, a Wydziału Geodezji (obecnie Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska) w szczególności. Autor kilkuset publikacji naukowych, wychowawca wielu pokoleń geodetów, niestrudzony organizator. Człowiek przez wiele lat wytyczający kierunki geodezji i nadający jej właściwą rangę w skali kraju.
W tym podniosłym posiedzeniu wzięli udział rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Ryszard Tadeusiewicz, prorektorzy uczelni, dziekan Wydziału Geodezji i Inżynierii Środowiska prof. Józef Beluch, prezes Polskiej Akademii Umiejętności prof. Kazimierz Kowalski, profesorowie Polskiej Akademii Nauk, naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej i wielu innych polskich uczelni, główny geodeta kraju dr Kazimierz Bujakowski, przedstawiciele małopolskich władz i reprezentanci przedsiębiorstw geodezyjnych, liczne grono współpracowników oraz wychowanków Profesora.

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS