wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Maj 2000, Nr 5 (60) |


• Geodeci na moście – pierwsza podwieszana konstrukcja przez Wisłę • Potrzebne porozumienia – konferencja prasowa głównego geodety kraju • 80 złotych za kilometr kwadratowy – spotkanie dystrybutorów Space Imaging Europe • Czas na Dolny Śląsk – koncepcja budowy Dolnośląskiego SIP • Geodezja bez ...

powrót

Mirosław Dębski

ArcInfo 8: nowy standard GIS

System mapy numerycznej. Pakiet ArcInfo™ 8 jest nową wersją profesjonalnego oprogramowania GIS firmy ESRI®. Główną zaletą tej wersji jest udostępnienie zaawansowanego systemu GIS użytkownikom komputerów osobistych. ArcInfo 8 zostało zaprojektowane z wykorzystaniem nowoczesnych koncepcji programistycznych i teorii systemów informacji przestrzennej, by ułatwić i usprawnić użytkowanie GIS.

Najważniejsze cechy nowej wersji ArcInfo:
- nowe interfejsy użytkownika,
- rozbudowa modelu danych,
- zmiany w zarządzaniu danymi,
- obsługa metadanych,
- nieograniczone możliwości dostosowania.
Dzięki nowym inerfejsom (ArcMap, ArcCatalog i ArcToolbox) i nowym kreatorom użytkownik łatwo może skorzystać z funkcjonalności ArcInfo.

ArcMap – tworzenie map i edycja danych stały się proste
Nowa kartograficzna aplikacja ArcMap realizuje funkcje prezentacji, edycji i analizy danych przestrzennych oraz zadawania pytań. Zapewnia prostotę obsługi znaną z ArcView GIS oraz pełną funkcjonalność ArcInfo. Rozszerza też wprowadzaną w produktach ESRI zdolność bezpośredniego czytania popularnych formatów danych bez potrzeby dokonywania konwersji czy posługiwania się formatami pośrednimi. ArcMap czyta warstwy informacyjne ArcInfo, pliki ESRI shape, poziomy informacyjne SDE, biblioteki map ESRI, poziomy informacyjne ArcStorm, pliki DXF, DWG, DGN, różne formaty rastrowe, GRID-y i wiele innych danych. Dodatkowo ArcMap ma możliwość bezpośredniego czytania danych w różnych odwzorowaniach kartograficznych.
ArcMap jest podstawową aplikacją ArcInfo. Dotychczasowi użytkownicy ArcInfo znajdą w niej funkcjonalność modułów ARCEDIT i ARCPLOT, ale też znacznie więcej. Jest to w pełni zintegrowana aplikacja do tworzenia i edycji baz danych przestrzennych, ich prezentacji i zadawania pytań, wykonywania złożonych analiz, tworzenia wysokiej jakości produktów kartograficznych w postaci map, raportów i statystyk (wykresów). Te wyrafinowane funkcje stają się dostępne dla użytkowników komputerów osobistych. System graficzny ArcMap jest zintegrowany ze standardowymi aplikacjami Microsoft Office, dając możliwość dołączania map do innych dokumentów, tworzonych w tym środowisku.

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS