wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Maj 2000, Nr 5 (60) |


• Geodeci na moście – pierwsza podwieszana konstrukcja przez Wisłę • Potrzebne porozumienia – konferencja prasowa głównego geodety kraju • 80 złotych za kilometr kwadratowy – spotkanie dystrybutorów Space Imaging Europe • Czas na Dolny Śląsk – koncepcja budowy Dolnośląskiego SIP • Geodezja bez ...

powrót

Maria Franz, Andrzej Kozakiewicz, Andrzej Naguszewski, Tomasz Sarnatowicz, Wiesław Indyk

GeoEdytor

System mapy numerycznej. GeoEdytor jest zestawem aplikacji napisanych dla środowiska MicroStation GeoGraphics. Służy do wykonywania i utrzymania w aktualności map numerycznych, w tym mapy zasadniczej zgodnej z instrukcją techniczną K-1 wydaną przez GUGiK. GeoEdytor jest rozwiązaniem przede wszystkim dla instytucji posiadających duże zasoby kartograficzne, co wynika z wszechstronności środowiska MicroStation oraz jego znakomitej współpracy z relacyjnymi bazami danych.

Prace nad GeoEdytorem rozpoczęto w 1998 r. we współpracy z Ośrodkiem Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Gdyni. W roku 1999 został on wdrożony w ośrodku, a ostatnio przyjęty jako narzędzie podstawowe przy wykonywaniu zasadniczej mapy numerycznej Gdańska. Najbardziej istotne cechy GeoEdytora to:
- obiektowość mapy;
- przechowywanie definicji elementów mapy w zewnętrznej bazie danych i możliwość modyfikowania symboliki mapy przez administratora systemu;
- przypisanie każdemu elementowi mapy informacji, między innymi o źródle pochodzenia danych oraz o operatorze;
- automatyczne zarządzanie mapami;
- import danych z pliku ASCII z możliwością przeliczania pomiędzy różnymi układami współrzędnych;
- pełna integracja ze środowiskiem MicroStation/GeoGraphics, co umożliwia wykorzystanie wszystkich jego funkcji, w tym eksportu mapy wraz z atrybutami opisowymi do innych systemów GIS;
- możliwość skorzystania z licznych aplikacji branżowych oferowanych przez partnerów firmy Bentley.

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS