Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Maj 2000, Nr 5 (60) |


• Geodeci na moście – pierwsza podwieszana konstrukcja przez Wisłę • Potrzebne porozumienia – konferencja prasowa głównego geodety kraju • 80 złotych za kilometr kwadratowy – spotkanie dystrybutorów Space Imaging Europe • Czas na Dolny Śląsk – koncepcja budowy Dolnośląskiego SIP • Geodezja bez ...

powrót

Maria Franz, Andrzej Kozakiewicz, Andrzej Naguszewski, Tomasz Sarnatowicz, Wiesław Indyk

GeoEdytor

System mapy numerycznej. GeoEdytor jest zestawem aplikacji napisanych dla środowiska MicroStation GeoGraphics. Służy do wykonywania i utrzymania w aktualności map numerycznych, w tym mapy zasadniczej zgodnej z instrukcją techniczną K-1 wydaną przez GUGiK. GeoEdytor jest rozwiązaniem przede wszystkim dla instytucji posiadających duże zasoby kartograficzne, co wynika z wszechstronności środowiska MicroStation oraz jego znakomitej współpracy z relacyjnymi bazami danych.

Prace nad GeoEdytorem rozpoczęto w 1998 r. we współpracy z Ośrodkiem Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Gdyni. W roku 1999 został on wdrożony w ośrodku, a ostatnio przyjęty jako narzędzie podstawowe przy wykonywaniu zasadniczej mapy numerycznej Gdańska. Najbardziej istotne cechy GeoEdytora to:
- obiektowość mapy;
- przechowywanie definicji elementów mapy w zewnętrznej bazie danych i możliwość modyfikowania symboliki mapy przez administratora systemu;
- przypisanie każdemu elementowi mapy informacji, między innymi o źródle pochodzenia danych oraz o operatorze;
- automatyczne zarządzanie mapami;
- import danych z pliku ASCII z możliwością przeliczania pomiędzy różnymi układami współrzędnych;
- pełna integracja ze środowiskiem MicroStation/GeoGraphics, co umożliwia wykorzystanie wszystkich jego funkcji, w tym eksportu mapy wraz z atrybutami opisowymi do innych systemów GIS;
- możliwość skorzystania z licznych aplikacji branżowych oferowanych przez partnerów firmy Bentley.

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama