wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Listopad 1999, Nr 11 (54) |


• Zmierzch tradycyjnej kamery lotniczej? • Głos ma PODGiK Warszawa • Lista urzędników odpowiedzialnych za geodezję, cz. II • J-23 nadaje, czyli satelitarne programy rozpoznawcze i szpiegowskie USA i ZSRR w okresie trwania zimnej wojny • Ożywienie w geodezji, czyli V Międzynarodowe Targi Geodezji i Geoinformatyki GEA ...

powrót

Stanisław Cegielski

Reforma katastralna puka do drzwi

VIII Konferencja Naukowo-Techniczna na temat „Od ewidencji gruntów do katastru nieruchomości”, Kalisz, 23-25 września. W Kaliszu odbyła się kolejna VIII Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Kataster nieruchomości” na temat „Od ewidencji gruntów do katastru nieruchomości”. Organizatorami spotkania były Stowarzyszenie Geodetów Polskich i Kaliskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych. Patronat nad konferencją objął Główny Geodeta Kraju Kazimierz Bujakowski.


Celem konferencji było przedyskutowanie zagadnień związanych z problemem prawnego i technicznego zabezpieczenia informacji związanych z systemem katastralnym, szczególnie ważnym z uwagi na rozpoczęte procesy integracyjne z Unią Europejską oraz trwającymi pracami międzyresortowego zespołu, którego zadaniem jest opracowanie i koordynacja rządowego programu rozwoju systemu katastralnego w Polsce. W 25 referatach szeroko zaprezentowano problematykę katastralną, często odnoszącą się do doświadczeń z przeprowadzonych prac pilotażowych. Od roli ewidencji gruntów i budynków w systemie katastralnym po taksację nieruchomości i kataster, które stanowią podstawę lokalnego GIS.
Zagraniczni goście (z Czech i Słowacji) zaprezentowali budowę i działanie katastru w swoich krajach. Na konferencji zainaugurowano Konkurs im. Wacława Kłopocińskiego z dziedziny katastru i wyceny nieruchomości. Tegoroczną edycję tego konkursu zatytułowano „Elementy geodezyjno-prawne w operatach szacunkowych”. W spotkaniu w Kaliszu wzięło udział 210 osób, w tym licznie przybyli przedstawiciele administracji lokalnej.

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu GEODETY
powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS