wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Listopad 1999, Nr 11 (54) |


• Zmierzch tradycyjnej kamery lotniczej? • Głos ma PODGiK Warszawa • Lista urzędników odpowiedzialnych za geodezję, cz. II • J-23 nadaje, czyli satelitarne programy rozpoznawcze i szpiegowskie USA i ZSRR w okresie trwania zimnej wojny • Ożywienie w geodezji, czyli V Międzynarodowe Targi Geodezji i Geoinformatyki GEA ...

powrót

Ewa Musiał, Konrad Eckes

Więcej blasków niż cieni

Dorobek IX Konferencji Naukowo-Technicznej Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej.
Doroczne konferencje Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej pod tradycyjną już nazwą „Systemy Informacji Przestrzennej” są szeroko znane polskiemu środowisku geoinformacyjnemu, stanowiąc ogólnopolskie forum prezentacji dorobku naukowego, wymiany doświadczeń, upowszechniania wiedzy i nieskrępowanej dyskusji w zakresie szeroko pojętej geoinformacji, z uwzględnieniem, ale nie tylko, problematyki geodezji, kartografii i katastru.

Dziewiąta już konferencja z tego cyklu, przygotowana przy organizacyjnej pomocy Zarządu Głównego SGP, odbyła się w wytwornych wnętrzach Hotelu Europejskiego w Warszawie w dniach 14-15 września 1999 r. Termin konferencji ustalono i upowszechniono już w połowie roku 1998, dążąc do uniknięcie kolizji z innymi imprezami. Tegoroczna konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej:
- objęła 17 sesji i zebrań, w tym zebranie Towarzystwa i zebranie Klubu Użytkowników Systemów Intergraph, sesję Sekcji Geoinformatyki Komitetu Geodezji PAN oraz 3 sesje wyodrębnionego Symulacja ortofotomapy pasa startowego lotniska w Kalifornii z satelity SPACE IMAGING IKONOS udostępniona Polskiemu Towarzystwu Informacji Przestrzennej do umieszczenia na okładce materiałów IX konferencji przez Space Imaging Europe i Bałtyckie Centrum SIP seminarium na nowy i aktualny temat „Zagospodarowanie przestrzenne terenów rolniczych w pasie oddziaływania autostrady”,
- umożliwiła prezentację 67 referatów,
- zgromadziła 270 uczestników,
- była połączona z Wystawą Geoinformacyjną, w której wzięły udział wszystkie najważniejsze firmy i instytucje na polskim rynku geoinformacyjnym.
Bogaty dorobek konferencji, ujęty w opublikowanych wcześniej i dostępnych już w czasie obrad materiałach, zasługuje na krótkie przedstawienie na łamach GEODETY. W niniejszym artykule omawia się referaty wiodące wygłoszone w sesji
otwarcia.

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS