Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Listopad 1999, Nr 11 (54) |


• Zmierzch tradycyjnej kamery lotniczej? • Głos ma PODGiK Warszawa • Lista urzędników odpowiedzialnych za geodezję, cz. II • J-23 nadaje, czyli satelitarne programy rozpoznawcze i szpiegowskie USA i ZSRR w okresie trwania zimnej wojny • Ożywienie w geodezji, czyli V Międzynarodowe Targi Geodezji i Geoinformatyki GEA ...

powrót

Marek Ziemak

Powoli, ale do przodu

VII Walne Zgromadzenie Geodezyjnej Izby Gospodarczej, Rynia, 8-9 października.
Od redakcji: W momencie rozpoczynania Walnego Zgromadzenia na 124 członków GIG obecni byli przedstawiciele zaledwie 22 firm. Gościem przedsiębiorców geodezyjnych był prezes SGP Kazimierz Czarnecki, który dziękując za zaproszenie podkreślił wspólne korzenie obu organizacji i konieczność współpracy w kwestiach ważnych dla polskiej geodezji, szczególnie w obliczu przystąpienia Polski do struktur europejskich. Sprawozdanie z działalności Rady i Biura GIG złożył prezes GIG Marek Ziemak.

Dwóch członków Rady: Aleksander Grad (w związku z objęciem stanowiska wiceministra zdrowia) oraz Wojciech Matela (w związku z objęciem stanowiska dyrektora Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami UW w Katowicach) zrezygnowało z udziału w Radzie. Na nowych członków Rady Izby Walne Zgromadzenie wybrało Zuzannę Strackiewicz ze Szczecina oraz Jerzego Szarka z Krakowa. Nowym wiceprzewodniczącym Rady (w miejsce Wojciecha Mateli) został Zenon Kulesza z Częstochowy. Obszerne fragmenty sprawozdania z działalności GIG w okresie 10.10.1998-07.10.1999 oraz wnioski przyjęte w wyniku dyskusji publikujemy poniżej.

Zgodnie ze statutem Rada Geodezyjnej Izby Gospodarczej odbywała posiedzenia (jedno na kwartał) poświęcone realizacji uchwał Walnego Zgromadzenia, jak również sprawom bieżącym.
Od lutego Izba zatrudniła Annę Głuszczyńską, absolwentkę Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego o specjalności prawo gospodarcze. Umożliwiło to oferowanie członkom Izby pomocy prawnej w zakresie działalności gospodarczej, co było przedtem postulowane.
Liczba firm zrzeszonych w Izbie wynosi 124. Izba jest cały czas członkiem Krajowej Izby Gospodarczej. Zenon Kulesza jest członkiem prezydium Krajowej Izby Gospodarczej i bierze z naszego ramienia aktywny udział w jej pracach.
Biuro Izby zorganizowało w roku 1999 trzy szkolenia z zakresu opracowań prawnych (w Gdańsku, Jarosławiu i Katowicach), które prowadzili eksperci Izby Bogdan Grzechnik, Zenon Marzec oraz sędzia NSA Eugeniusz Mzyk. W nadchodzącym sezonie planujemy organizację 4 następnych szkoleń.

Spotkania z przedstawicielami GUGiK
? w posiedzeniu Rady Izby 11 grudnia ub.r. wziął udział dyrektor generalny GUGiK Tadeusz Kościuk. Tematem dyskusji były standardy techniczne w geodezji, czyli instrukcje. Dyrektor Kościuk poinformował nas, że aktualizacja instrukcji przeprowadzona będzie w drodze przetargów na ich opracowanie, oraz określił, że proces ich opracowania potrwa 7-9 miesięcy. Niestety, nie zostało to całkowicie zrealizowane. Na tym samym posiedzeniu dyrektor Kościuk przekazał Izbie program współpracy zagranicznej w dziedzinie geodezji i kartografii na lata 1999-2000 i zaproponował nam udział
w kontaktach z organizacjami geodetów europejskich (jest to realizowane).

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS