wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Listopad 1999, Nr 11 (54) |


• Zmierzch tradycyjnej kamery lotniczej? • Głos ma PODGiK Warszawa • Lista urzędników odpowiedzialnych za geodezję, cz. II • J-23 nadaje, czyli satelitarne programy rozpoznawcze i szpiegowskie USA i ZSRR w okresie trwania zimnej wojny • Ożywienie w geodezji, czyli V Międzynarodowe Targi Geodezji i Geoinformatyki GEA ...

powrót

Marek Ziemak

Powoli, ale do przodu

VII Walne Zgromadzenie Geodezyjnej Izby Gospodarczej, Rynia, 8-9 października.
Od redakcji: W momencie rozpoczynania Walnego Zgromadzenia na 124 członków GIG obecni byli przedstawiciele zaledwie 22 firm. Gościem przedsiębiorców geodezyjnych był prezes SGP Kazimierz Czarnecki, który dziękując za zaproszenie podkreślił wspólne korzenie obu organizacji i konieczność współpracy w kwestiach ważnych dla polskiej geodezji, szczególnie w obliczu przystąpienia Polski do struktur europejskich. Sprawozdanie z działalności Rady i Biura GIG złożył prezes GIG Marek Ziemak.

Dwóch członków Rady: Aleksander Grad (w związku z objęciem stanowiska wiceministra zdrowia) oraz Wojciech Matela (w związku z objęciem stanowiska dyrektora Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami UW w Katowicach) zrezygnowało z udziału w Radzie. Na nowych członków Rady Izby Walne Zgromadzenie wybrało Zuzannę Strackiewicz ze Szczecina oraz Jerzego Szarka z Krakowa. Nowym wiceprzewodniczącym Rady (w miejsce Wojciecha Mateli) został Zenon Kulesza z Częstochowy. Obszerne fragmenty sprawozdania z działalności GIG w okresie 10.10.1998-07.10.1999 oraz wnioski przyjęte w wyniku dyskusji publikujemy poniżej.

Zgodnie ze statutem Rada Geodezyjnej Izby Gospodarczej odbywała posiedzenia (jedno na kwartał) poświęcone realizacji uchwał Walnego Zgromadzenia, jak również sprawom bieżącym.
Od lutego Izba zatrudniła Annę Głuszczyńską, absolwentkę Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego o specjalności prawo gospodarcze. Umożliwiło to oferowanie członkom Izby pomocy prawnej w zakresie działalności gospodarczej, co było przedtem postulowane.
Liczba firm zrzeszonych w Izbie wynosi 124. Izba jest cały czas członkiem Krajowej Izby Gospodarczej. Zenon Kulesza jest członkiem prezydium Krajowej Izby Gospodarczej i bierze z naszego ramienia aktywny udział w jej pracach.
Biuro Izby zorganizowało w roku 1999 trzy szkolenia z zakresu opracowań prawnych (w Gdańsku, Jarosławiu i Katowicach), które prowadzili eksperci Izby Bogdan Grzechnik, Zenon Marzec oraz sędzia NSA Eugeniusz Mzyk. W nadchodzącym sezonie planujemy organizację 4 następnych szkoleń.

Spotkania z przedstawicielami GUGiK
? w posiedzeniu Rady Izby 11 grudnia ub.r. wziął udział dyrektor generalny GUGiK Tadeusz Kościuk. Tematem dyskusji były standardy techniczne w geodezji, czyli instrukcje. Dyrektor Kościuk poinformował nas, że aktualizacja instrukcji przeprowadzona będzie w drodze przetargów na ich opracowanie, oraz określił, że proces ich opracowania potrwa 7-9 miesięcy. Niestety, nie zostało to całkowicie zrealizowane. Na tym samym posiedzeniu dyrektor Kościuk przekazał Izbie program współpracy zagranicznej w dziedzinie geodezji i kartografii na lata 1999-2000 i zaproponował nam udział
w kontaktach z organizacjami geodetów europejskich (jest to realizowane).

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS