Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Październik 1999, Nr 10 (53) |


• Dyskusja redakcyjna na temat mapy numerycznej Warszawy • Ogólna koncepcja i założenia topograficznej bazy danych • Lista urzędników odpowiedzialnych za geodezję, cz. I • Wspólny Bałtyk – rozmowa z dr. Markiem Baranowskim, koordynatorem prac nad bazą danych kartograficznych dla regionu Morza Bałtyckiego • ...

powrót

Przywara Jerzy

Konferencje, sympozja, seminaria?

Co roku organizuje się w Polsce ponad 100 różnego rodzaju konferencji, sympozjów, seminariów, prezentacji i wystaw dotyczących geodezji. W tym roku wyjątkowo „urodzajny” okazał się wrzesień. W niespełna trzy tygodnie miały miejsce m.in.: sympozjum fotogrametrów w Mierkach, sympozjum PTIP w Warszawie, konferencja i warsztaty GIS-owskie w Olsztynie, konferencja katastralna w Kaliszu i konferencja Intergraphu w Muszynie. Można powiedzieć: do wyboru do koloru.

Po wrześniowo-październikowym nasileniu nastąpi zastój trwający aż do wiosny. A od połowy marca do końca maja będzie miał miejsce kolejny „wysyp” sesji i konferencji. Wiele z tych imprez jest ważnych dla środowiska. Z reguły służą pokazaniu własnych osiągnięć organizatorów, prezentacji lub promocji nowych technologii, przedstawieniu rezultatów badań i eksperymentów lub przemyśleń naukowych. Przede wszystkim zaś są miejscem wymiany doświadczeń. Gdy seminarium, konferencja czy sympozjum służą także zaakcentowaniu problemów natury bardziej ogólnej, to można powiedzieć, że są one pożyteczne dla wszystkich, gdyż są ważnym sygnałem idącym ze środowiska. Poniżej przedstawiamy krótkie relacje
z trzech pierwszych wrześniowych spotkań. Za miesiąc powrócimy do konferencji w Kaliszu i Muszynie.

SIP w Warszawie
W dniach 14-15 września br. w salach Hotelu Europejskiego w Warszawie odbyła się IX Konferencja Naukowo-Techniczna Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej (PTIP) pod tytułem „Systemy Informacji Przestrzennej”. W konferencji udział wzięło wielu zaproszonych gości, w tym Główny Geodeta Kraju dr Kazimierz Bujakowski. Obradom przewodniczył prof. Jerzy Gaździcki. Na imprezie zorganizowanej wspólnie z Zarządem Głównym Stowarzyszenia Geodetów Polskich zaprezentowano 68 referatów przedstawionych w następujących sesjach tematycznych: - badania i rozwój, - systemy regionalne, - mapy numeryczne, - edukacja, - systemy morskie i rzeczne, - infrastruktura, - systemy lokalne.
Konferencja zorganizowana została w nowej formie zwanej modularną. W tej formule podstawą były kompletne, wydane w postaci książkowej materiały konferencyjne udostępnione uczestnikom przed konferencją, a obrady podzielono na moduły stanowiące: - sesję otwarcia obejmującą przemówienia oficjalne ukierunkowujące całą konferencję, - sesje referatów wiodących obejmujące 20-30-minutowe wystąpienia dotyczące głównych tematów konferencji, - sesje prezentacji obejmujące 5-minutowe omówienie głównych tez referatów, - sesję dyskusyjną zwaną Hyde Park.

Pełna treść artykułu w październikowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS