Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 1998, Nr 7 (38) |


• Satelitarne zobrazowanie Buddy - SPOT i Landsat ujawniają prawdziwe oblicze Zakazanego Miasta • Zestawienie niwelatorów cyfrowych • Przerwany wał - sprawozdanie z udziału w akcji przeciwpowodziowej specjalistów z WAT • DTM dla Polski - rozmowa z Jerzym Albinem, wiceprezesem Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii • Jak ...

powrót

Henryk Najdecki, Lesław Pianowski

Wkraczamy w nowe dziedziny

„Geodezja inżynieryjna i kataster w gospodarce narodowej”– II sympozjum rzeszowsko-lwowskie

Drugie Międzynarodowe Sympozjum zorganizowane przez Zakład Geodezji Politechniki Rzeszowskiej przy współpracy z Katedrą Geodezji Inżynieryjnej Uniwersytetu Państwowego „Politechnika Lwowska” odbyło się w dniach 21-24 maja. Na miejsce obrad wybrano Lwów. Komitetowi organizacyjnemu przewodniczyli ze strony polskiej doc. dr inż. Michał Gałda, a ze strony ukraińskiej prof. dr hab. inż. Lew Pierowicz.

Sympozjum rozpoczęła sesja plenarna w auli Politechniki Lwowskiej. Problemy geodezji i katastru zaprezentowali zaproszeni goście, m.in. profesorowie z Polski – S. Pachuta, S. Przewłocki, z Ukrainy – P. Zozulak, S.P. Wojtenko, z Londynu – R. Bullard. Temat sympozjum określa zagadnienia, które są aktualnie przedmiotem prac badawczych w wielu ośrodkach nie tylko w Polsce, ale także u naszych sąsiadów. Organizatorzy dopuścili równie ż opracowania obejmujące znacznie szerszy zakres problemów rozwiązywanych przez geodetów. Prezentowane w materiałach sympozjum prace dotyczą:
- wykorzystania współczesnych technologii GPS i total station do rozwiązywania różnych zadań inżynierskich;
- metod obliczeń wyrównania sieci, optymalizacji procesu pomiarów i przeprowadzania analiz dokładności uzyskanych wyników na podstawie niestandardowych metod numerycznych;
- ekologii i monitoringu zjawisk przyrodniczych (pozyskiwania informacji o środowisku drogą monitoringu i teledetekcji);
- szeroko pojętej problematyki katastru, z rozróżnieniem katastru gruntów, budynków, lasów, gleb, wód;
- map katastralnych z przedstawieniem metod pozyskiwania danych do ich opracowania i propozycje wykorzystania tych map w zadaniach inżynierskich.

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu miesięcznika GEODETApowrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS