Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Sierpień 2012, Nr 8 (207) |


• Od pieca do pieca - wywiad z właścicielami firmy Geoservex z Bydgoszczy • Co po pilotażu modernizacji EGiB – raporty wingik-ów z trzech regionów • O ekspansji usług mówią menedżerowie z Bentley Systems Polska • Polemika dotycząca rozporządzenia o standardach • Rzecznik praw obywatelskich po stronie geodetów • ...

powrót

Anna Wardziak

Doktoraty po nowemu

Studia doktoranckie w dyscyplinie geodezja i kartografia 2012/13

Według najnowszych danych prawo do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia posiada 8 jednostek organizacyjnych szkół wyższych. Studia doktoranckie oferuje już 7 z nich oraz 1 instytut naukowy PAN.

Zwiększenie liczby SD w stosunku do zeszłego roku umożliwiły nowe przepisy, które weszły w życie 1 października ub.r. Wprowadzono też sporo zmian w procedurze nadawania stopnia doktora. Nie zmieniły się natomiast zasadniczo liczby dotyczące doktoratów w tej dyscyplinie. Średnio w roku uzys­kuje je 20 osób, a według stanu na początek lipca br. wszczętych jest 65 przewodów doktorskich. I podobnie jak w latach poprzednich przewodzi w tych statystykach WGGiIŚ AGH (odpowiednio 10 i 35).

Stopień naukowy doktora nadawany jest przez wydziały szkół wyższych lub placówki naukowe, które mają do tego uprawnienia. Uzależnione są one m.in. od liczby zatrudnionych w jednostce w pełnym wymiarze czasu pracy samodzielnych pracowników nauki (co najmniej 8), czyli osób z tytułem naukowym profesora, stopniem naukowym doktora habilitowanego lub osób, które nabyły uprawnienia równoważne z uprawnieniami doktora habilitowanego, reprezentujących daną dziedzinę, oraz od liczby samodzielnych pracowników nauki reprezentujących daną dyscyplinę (co najmniej 5).

W dyscyplinie geodezja i kartografia uprawnienia takie posiada obecnie 8 jednostek organizacyjnych szkół wyższych (według stanu na 25 czerwca 2012 r.):
• Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie,
• Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej UWM w Olsztynie,
• Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej,
• Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT w Warszawie,
• Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,
• Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie,
• Wydział Nawigacyjny Akademii Morskiej w Szczecinie,
• Wydział Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
Pierwsze trzy posiadają również uprawnienia do nadawania stopnia nau­kowego doktora habilitowanego w tej dyscyplinie...

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS