Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 2003, Nr 7 (98) |


• SPOT 5 – nowy satelita obrazowy na orbicie • O uprawnieniach, egzaminach i naganach – rozmowa z dyrektorem Departamentu Nadzoru, Kontroli i Legislacji GUGiK Adolfem Jankowskim • Geodeci w Unii Europejskiej, cz. III – uznawanie dyplomów i kwalifikacji do wykonywania zawodu geodety i kartografa we Francji i ...

powrót

Marek Studencki

ERDAS i eCognition

III Konferencja Użytkowników ERDAS, Warszawa, 5-6 czerwca
Już po raz trzeci firma Geosystems Polska zorganizowała spotkanie użytkowników oprogramowania ERDAS. Jak co roku odbyło się ono w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie. Obok przedstawicieli polskiej nauki i biznesu pojawili się na nim także zagraniczni goście. Poruszono szereg problemów związanych z rynkiem telegeoinformatycznym w Polsce. Jednak najwięcej miejsca zajęła prezentacja nowego produktu oferowanego przez Geosystems – eCognition. Firma podpisując umowę z francuskim DEFINIENS, stała się dystrybutorem tego oprogramowania na rynku polskim.

Konferencja, chyba nieprzypadkowo, zbiegła się w czasie z wejściem na rynek najnowszego oprogramowania ERDAS Imagine 8.6. Była więc okazja, by przybliżyć je uczestnikom spotkania. Rola ta przypadła dr. Ludwigowi Abele, dyrektorowi zarządzającemu Geosystems GmbH. Nowe rozwiązania i rozszerzenie możliwości ERDAS Imagine plasują go w światowej czołówce systemów do przetwarzania obrazów. Najważniejszym usprawnieniem jest możliwość korzystania z danych pochodzących z różnych skanerów pokładowych: RC30, ADS40, PAV30, ASCOT, ALS50. Dr Abele zapowiedział także wypuszczenie na rynek oprogramowania o nazwie Leica Photogrammetry Suite, które jest narzędziem pozwalającym na kontrolowanie wszystkich procesów związanych z opracowaniem fotogrametrycznym. Produkt ten ma zapewnić zwiększenie wydajności i dokładności, a zarazem być łatwy w użytkowaniu i zapewnić interoperowalność danych. W pakiecie mają się znaleźć: Stereo Viewer, ORIMA, PRO600, OBASE Pro, Terrain Editor, dBASE. Gościem konferencji był także przedstawiciel SPOT Image. Bertrand Saint-Guilhem zaprezentował unikalne cechy niedawno uruchomionego satelity SPOT 5, m.in. opisał dwa skanery pokładowe: HRS i HRG.

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS