wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Grudzień 2003, Nr 12 (103) |


• Czarny dzień geodezji – likwidacja GUGiK • Brak liderów i współpracy: debata GEODETY nt. barier w rozwoju GIS i dostępie obywatela do geoinformacji • Geodeci w Unii Europejskiej, cz. VIII – uznawanie dyplomów i kwalifikacji do wykonywania zawodu geodety we Włoszech • Niewiele nowości – zestawienie ...

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Lepiej niż na Jasnej

Otwarcie nowej siedziby Instytutu Geodezji i Kartografii,
Warszawa, 4 listopada

Mszą koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. biskupa dr. hab. Tadeusza Pikusa w kaplicy oo. Barnabitów w Warszawie rozpoczęły się uroczystości związane z otwarciem i poświęceniem nowej siedziby Instytutu Geodezji i Kartografii. Aktu otwarcia dokonał prof. Marek Bryx, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, a poświęcenia – ks. biskup Tadeusz Pikus. Następnie odbyło się posiedzenie Rady Naukowej IGiK.

W pierwszym zorganizowanym w nowej siedzibie otwartym posiedzeniu Rady Naukowej udział wzięli m.in.: główny geodeta kraju Jerzy Albin, niektórzy jego poprzednicy na tym stanowisku – Józef Kalisz, Andrzej Szymczak i dr Kazimierz Bujakowski, a także Jerzy Kul z Ministerstwa Infrastruktury, prezes NSA Roman Hauser, wiceprzewodniczący Rady Głównej JBR prof. Leszek Rafalski, gen. Mirosław Hermaszewski oraz prorektor WAT Ireneusz Winnicki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również profesorowie seniorzy: Kazimierz Michalik, Jerzy Fellman, Henryk Leśniok i Zbigniew Sitek oraz byli i obecni pracownicy IGiK.

O historii Instytutu ciekawie opowiadał kierujący jego pracami prof. Adam Linsenbarth. Jednostka utworzona w roku 1945 jako Geodezyjny Instytut Naukowo-Badawczy (w 1955 r. przemianowana na Instytut Geodezji i Kartografii) od 1972 r. ma prawo prowadzenia przewodów doktorskich (do dzisiaj nadano 42 doktoraty). Obecnie zatrudnia 90 pracowników, a większość stanowisk kierowniczych – co żartobliwie podkreśli ł dyrektor – piastują panie. Kolejne siedziby od powstania Instytutu to gmach Politechniki Warszawskiej, budynek telewizji przy placu Powstańców Warszawy oraz przez wiele ostatnich lat „biurowiec geodezji” – Jasna 2/4. Nowa siedziba znajduje się przy ul. Modzelewskiego 27. Na przeprowadzce z Jasnej (gdzie po gruntownym remoncie wkrótce wprowadzi się NSA) Instytut zyskał prawie drugie tyle powierzchni o dużo wyższym niż dotychczas standardzie. Lokalizacja w pobliżu zbiegu ulicy Puławskiej z aleją Niepodległości i aleją Wilanowską jest wygodna nie tylko ze względu na liczne połączenia komunikacyjne (metro, tramwaje i autobusy), ale również znacznie lepsze warunki do parkowania pojazdów.

Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS