wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019
| Listopad 2006, Nr 11 (138) |


• Afryka z bliska – rozmowa z Adamem Sadłochą, właścicielem firmy GPS Surveys w RPA • Z amerykańskiej perspektywy – rozmowa z Wojciechem Gaweckim z ESRI • Globalna wioska, czyli 12. Międzynarodowe Targi Intergeo w Monachium • INSPIRE: przepisy implementacyjne • Naprawdę aktywna? – do czego nadaje się ...

powrót

Elżbieta Bielecka

INSPIRE: przepisy implementacyjne

XVI Konferencja PTIP z cyklu „Geoinformacja w Polsce” zorganizowana pod hasłem „Polskie Dni INSPIRE 2006”, Warszawa, 4-6 października

Podczas XVI konferencji PTIP, która odbyła się w ramach Polskich Dni INSPIRE 2006, zorganizowano specjalną sesję warsztatową poświęconą przepisom implementacyjnym INSPIRE. Uczestnicy sesji zapoznali się z przebiegiem prac legislacyjnych dotyczących dyrektywy INSPIRE oraz stanem prac nad przepisami implementacyjnymi niezbędnymi do jej wdrożenia.
Sesja była zorganizowana i prowadzona przez utworzoną w ramach PTIP Komisję ds. Przepisów Implementacyjnych INSPIRE, której celem jest wspieranie rozwoju infrastruktur informacji przestrzennej (SDI) w Polsce i – poprzez swoich członków – wpływanie na kształt europejskiej infrastruktury danych przestrzennych (ESDI). Przyjęte kierunki działalności komisji są następujące:

  • wymiana informacji i doświadczeń w zakresie projektowania i funkcjonowania SDI,
  • wpływanie na rozwój SDI w Polsce przez przekazywanie aktualnych wiadomości o pracach nad INSPIRE,
  • wspieranie rozwoju SDI w Polsce na różnych poziomach,
    kształtowanie właściwej opinii o dorobku Polski w zakresie geoinformacji,
  • upowszechnianie wiedzy o INSPIRE,
  • udzielanie konsultacji w zakresie tematyki komisji.

Warto zaznaczyć, że Polska aktywnie uczestniczy w pracach zarówno nad projektem dyrektywy INSPIRE, jak i nad przepisami implementacyjnymi. W pracach zespołu ekspertów przygotowujących tekst dyrektywy brali udział Adam Linsenbarth, dyrektor IGiK, oraz Jerzy Gaździcki, przewodniczący PTIP.

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt