wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001200220032004
2005200620072008200920102011201220132014
20152016201720182019
| Listopad 2006, Nr 11 (138) |


• Afryka z bliska – rozmowa z Adamem Sadłochą, właścicielem firmy GPS Surveys w RPA • Z amerykańskiej perspektywy – rozmowa z Wojciechem Gaweckim z ESRI • Globalna wioska, czyli 12. Międzynarodowe Targi Intergeo w Monachium • INSPIRE: przepisy implementacyjne • Naprawdę aktywna? – do czego nadaje się ...

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Strategia i prawo

XVI Konferencja PTIP z cyklu „Geoinformacja w Polsce” zorganizowana pod hasłem „Polskie Dni INSPIRE 2006”, Warszawa, 4-6 października

Pokłosiem XVI konferencji PTIP są nie tylko kolejne zeszyty „Roczników Geomatyki”, ale i rezolucja zawierająca m.in. postulat nowelizacji prawa oraz opracowania rządowej strategii w zakresie geoinformacji. Profesor Jerzy Gaździcki, którego 75. urodziny świętowaliśmy podczas sesji jubileuszowej, ponownie został wybrany na prezesa towarzystwa.

Konferencje Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej to imprezy przeznaczone dla interdyscyplinarnego kręgu osób zainteresowanych geoinformacją oraz systemami informacji przestrzennej. W tym roku spośród 14 zaplanowanych sesji nie odbyły się warsztaty poświęcone systemowi Geoportal, gdyż nowo powołany główny geodeta kraju nie wyraził na nie zgody. Za udane należy natomiast uznać warsztaty „Przepisy implementacyjne INSPIRE” (szerzej pisze o nich dr Elżbieta Bielecka na stronach obok). Pozostałe sesje poświęcone były takiej tematyce, jak: analizy przestrzenne, technologie geomatyczne, metodyka geoinformacji, morskie i rzeczne systemy informacji przestrzennej, zastosowania geoinformacji oraz integracja i harmonizacja baz danych przestrzennych.

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt