wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geoida od GOCE
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019
| Maj 2006, Nr 5 (132) |


• NIKil novi, czyli podsumowanie wyników kontroli NIK na temat budowy ZSIN • Interes prawny – postępowanie administracyjne w sprawie wydania danych z katastru nieruchomości, cz. I • W 10 dni dookoła świata, czyli jak Endeavour pozyskał dane do numerycznego modelu Ziemi • Amerykanie nie mają obaw – modernizacja ...

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

5 minut dla geodezji

VIII Konferencja „ODGiK a projekty unijne”, Elbląg, 20-21 kwietnia

Bez dyskusji nie będzie kolacji – postraszył na wstępie prowadzący Florian Romanowski. Ale przecież nie dlatego jak z rękawa posypały się wypowiedzi dotyczące: gigantycznych projektów informatycznych inicjowanych na szczeblu krajowym, szczupłych finansów i niskich wynagrodzeń urzędników w powiatach, słabej jakości danych, ułomnego prawa, sprzecznych koncepcji, wzajemnych animozji. Tak to już jest, że uczestnikom elbląskich konferencji chce się dyskutować o najważniejszych problemach służby geodezyjnej.

W ogóle w Elblągu ludziom chce się chcieć. Władzom miasta chce się sięgać po fundusze unijne i ralizować duże projekty infrastrukturalne czy odbudowywać Starówkę. Miejscowemu OPEGIEKA chce się być w szpicy przedsiębiorstw geodezyjnych w kraju, i to zarówno pod względem wielkości produkcji, jak i wdrażania nowych pomysłów technologicznych i organizacyjnych. Chce im się także aranżować konferencje poświęcone ośrodkom dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, a właściwie wszelkim zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem administracji geodezyjnej.

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt