wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Sierpień 2004, Nr 8 (111) |


• 44,73 zł za hektar, czyli jeden dzień z życia „kontrolera na miejscu” • Okroić mapę zasadniczą proponuje konsultant Banku Światowego Wojciech Matela • Biznesplan budowy Zintegrowanego Systemu Katastralnego • Eksperymenty pomiarowe z wykorzystaniem transmisji danych przez internet i telefonię GSM • ...

powrót

Jacek Uchański

Wykorzystać tę szansę

O wnioskach z prac wykonywanych dla AriMR mówi Jacek Uchański
Kontrakt na opracowanie baz danych LPIS dla województwa zachodniopomorskiego na zlecenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa realizowały 2 konsorcja, w skład których wchodziły: Geokart International Rzeszów, OPGK Olsztyn, OPeGieKa Elbląg oraz nasza firma. Było to jedno z ważniejszych i bardziej prestiżowych zadań, jakie wykonywaliśmy w ostatnim czasie.

Dość powszechnie wiadomo o znaczeniu dopłat bezpośrednich dla naszego rolnictwa oraz roli systemu identyfikacji działek rolnych (LPIS) budowanego przez agencję dla ich realizacji. Z punktu widzenia firmy geoinformatycznej, zadanie zlecone przez ARiMR cechowało kilka niezwykle istotnych elementów, takich jak konieczność spełnienia bardzo wysokich wymagań jakościowych czy wielkość zamówienia odbiegająca zarówno pod względem powierzchni, jak i zakresu opracowania od standardowych zleceń. W związku z tym do jego wykonania nie wystarczyło tylko zastosowanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych i sprzętu. Konieczne stało się stworzenie specjalnych ciągów technologicznych, wyselekcjonowanie odpowiedniej grupy ludzi do prowadzenia kontraktu oraz podjęcie współpracy z innymi firmami. I oczywiście determinacja. O skali tematu, realizowanego przecież tylko dla wycinka Polski, świadczy zarówno obszar opracowania (13 tys. km2), jak i liczba działek (ponad 0,5 mln). Samo stworzenie bazy z wykorzystaniem ortofotomap satelitarnych objęło 15 tys. km2. Formalne zakończenie kontraktu miało miejsce w końcu kwietnia 2004 r. po odbiorze jakościowym prac dokonanym przez Generalnego Inspektora Nadzoru i Kontroli (czyli IGiK w Warszawie, OPGK Rzeszów oraz Intergraph Europe Polska), który kontroluje część opracowań dostarczanych na potrzeby LPIS.

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS