wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019
| Październik 2005, Nr 10 (125) |


• Taka praca, czyli kontrola na miejscu w ramach IACS • Nowości na Międzynarodowych Targach GEA 2005 w Poznaniu • GEOPORTAL.GOV.PL – kształtowanie społeczeństwa informacyjnego • Zestawienie profesjonalnych rejestratorów polowych

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Lubimy ambitne wyzwania

Przeprowadzenie kontroli na miejscu w ramach IACS metodą inspekcji terenowej

Kontrole rolniczych wniosków o dopłaty bezpośrednie firma Level z Siedlec zaczęła w tym roku jako jedna z pierwszych w kraju. Kiedy rozmawialiśmy w jej biurze 9 września, półmetek prac był dawno przekroczony. Konsorcjum, które wygrało przetarg na Mazowieckie i Podlaskie, miało do skontrolowania w sumie ponad 180 tys. hektarów.

Logistyka przede wszystkim
Mariusz Frątczak, dyrektor biura i kierownik projektu kontroli na miejscu: Tak stresującej pracy jeszcze nie miałem. I nie jest ona skomplikowana pod względem technologicznym, natomiast bardzo trudna logistycznie. Level zatrudnia w terenie 70 ekip, w tym naszych, siedleckich, jest 15. Niezbędne jest więc sprawne zarządzanie tak dużą liczbą zespołów na tak dużym terenie [Level jako konsorcjant wykonuje kontrolę na mniej więcej połowie województwa mazowieckiego – przyp. red.]. Zespoły muszą płynnie dostawać i oddawać materiały, a my musimy je płynnie przekazywać do ARiMR. Doszliśmy teraz do takiej wprawy, że codziennie z terenu spływa grubo ponad 100 opracowanych protokołów. Obecnie tylko znikomy ich procent zawiera błędy, ale na początku dotyczyło to nawet połowy protokołów [pierwszą porcję danych Level otrzymał z Agencji 19 lipca – przyp. red.]. Organizacja pracy cały czas ewoluuje. Każdy ma przyporządkowane zadania, są ustalone procedury postępowania i zakresy odpowiedzialności. W biurze wprowadziliśmy dwu-, a okresowo nawet trzyzmianowy system. Było to konieczne, ponieważ ludzie po 10 godzinach pracy przestają być efektywni.

Pełna treść artykułu w październikowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt