wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Październik 2005, Nr 10 (125) |


• Taka praca, czyli kontrola na miejscu w ramach IACS • Nowości na Międzynarodowych Targach GEA 2005 w Poznaniu • GEOPORTAL.GOV.PL – kształtowanie społeczeństwa informacyjnego • Zestawienie profesjonalnych rejestratorów polowych

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Lubimy ambitne wyzwania

Przeprowadzenie kontroli na miejscu w ramach IACS metodą inspekcji terenowej

Kontrole rolniczych wniosków o dopłaty bezpośrednie firma Level z Siedlec zaczęła w tym roku jako jedna z pierwszych w kraju. Kiedy rozmawialiśmy w jej biurze 9 września, półmetek prac był dawno przekroczony. Konsorcjum, które wygrało przetarg na Mazowieckie i Podlaskie, miało do skontrolowania w sumie ponad 180 tys. hektarów.

Logistyka przede wszystkim
Mariusz Frątczak, dyrektor biura i kierownik projektu kontroli na miejscu: Tak stresującej pracy jeszcze nie miałem. I nie jest ona skomplikowana pod względem technologicznym, natomiast bardzo trudna logistycznie. Level zatrudnia w terenie 70 ekip, w tym naszych, siedleckich, jest 15. Niezbędne jest więc sprawne zarządzanie tak dużą liczbą zespołów na tak dużym terenie [Level jako konsorcjant wykonuje kontrolę na mniej więcej połowie województwa mazowieckiego – przyp. red.]. Zespoły muszą płynnie dostawać i oddawać materiały, a my musimy je płynnie przekazywać do ARiMR. Doszliśmy teraz do takiej wprawy, że codziennie z terenu spływa grubo ponad 100 opracowanych protokołów. Obecnie tylko znikomy ich procent zawiera błędy, ale na początku dotyczyło to nawet połowy protokołów [pierwszą porcję danych Level otrzymał z Agencji 19 lipca – przyp. red.]. Organizacja pracy cały czas ewoluuje. Każdy ma przyporządkowane zadania, są ustalone procedury postępowania i zakresy odpowiedzialności. W biurze wprowadziliśmy dwu-, a okresowo nawet trzyzmianowy system. Było to konieczne, ponieważ ludzie po 10 godzinach pracy przestają być efektywni.

Pełna treść artykułu w październikowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS