Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 2008, Nr 7 (158) |


• Startuje ASG-EUPOS • Rozmowa z Jarosławem Bosym, kierownikiem projektu ASG-EUPOS • O biznesie mówią szefowie szczecińskiego Fotokartu • GeoBuble na Geoforum.pl • Krakowskie spotkania z INSPIRE • Jak zdobyć dyplom z GIS • Wykrywacze punktowe

powrót

Anna Wardziak

Jak zdobyć dyplom z GIS

Tym razem udało nam się dotrzeć do oferty 15 studiów podyplomowych związanych z szeroko rozumianymi systemami informacji geograficznej.

Ramowa tematyka zajęć na SP z zakresu GIS obejmuje m.in. źródła i możliwości zarządzania danymi przestrzennymi, metody prezentacji kartograficznej i wizualizacji danych, standardy, normy, przegląd oprogramowania, zagadnienia związane z budową bazy danych, podstawy prawne czy przykłady zastosowań. Oczywiście w zależności od tego, która placówka je organizuje, będą miały one swoją specyfikę. Na studiach, które funkcjonują od dłuższego czasu, ramowa tematyka zajęć w zasadzie się nie zmienia (wyjątek SP „Podstawy Modelowania Informacji Geograficznej”). W naszym opracowaniu znalazły się też placówki, które w mniejszym lub większym stopniu wykraczają poza tematykę GIS, ale są z nią silnie związane.

Ze względu na nikłe zainteresowanie nie udało się w ubiegłym roku uruchomić kilku studiów podyplomowych z tego zakresu, a w tegorocznej edycji niektórzy organizatorzy z góry rezygnują z przeprowadzenia naboru (SP dla administracji geodezyjnej). Dla równowagi pojawiają się nowe placówki (tj. „Geoinformatyka” organizowane przez Szkołę Wyższą Przymierza Rodzin, a także „Systemy Informacji Przestrzennej” organizowane przez Centrum Edukacyjno-Badawcze Zastosowań GIS w Ostrowi Mazowieckiej). Powoli, ale coraz wyraźniej widać, że edukacja z zakresu GIS przestaje być już domeną uczelni kształcących na kierunku Geodezja i kartografia czy Geografia...

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama