wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Listopad 2008, Nr 11 (162) |


• Klasyfikator, czyli absurdy kwalifikowane • Wywiad z ojcem GIS dr. Rogerem Tomlinsonem • Projekt ustawy o IIP • ISO – grupowo taniej • Zdjęcia Łodzi z aeroplanu • Zmiany EGiB w powiecie giżyckim • O wykorzystaniu zdjęć satelitarnych w armii

powrót

Anna Wardziak

Wybór w wielkim formacie

Targi Geodezji i Geoinformatyki, Sosnowiec, 9-11 października

14. edycja targów GEA już za nami. Choć liczba wystawców w Centrum EXPO Silesia nie była imponująca, to jednak zwiedzający mogli obejrzeć szeroką gamę urządzeń do wielkoformatowego skanowania i reprodukcji, a także nowy i sprawdzony już sprzęt geodezyjny/GNSS/GIS.

Pojawiło się kilka nowych marek i modeli, ciekawe rozwiązania informatyczne, a także kilka firm-debiutantów targowych. Ci, którzy liczyli na takie bogactwo sprzętu pomiarowego dla geodezji, jak choćby na poprzednich edycjach tej imprezy, mogli czuć się zawiedzeni (zabrakło reprezentacji kilku czołowych marek). Próżno też było szukać nowości dla branży pokazanych kilka dni wcześniej na Targach INTERGEO w Bremie.

Największe zmiany można było zauważyć w ofercie firmy Czerski Trade Polska, do niedawna dystrybutora sprzętu firmy Leica. Obecnie oferuje ona urządzenia takich marek, jak chiński South i kanadyjski Optech oraz debiutującej na naszym rynku brytyjskiej firmy Stonex. Produkowany przez tę ostatnią bezlustrowy 2-sekundowy tachimetr STS02R można było kupić w atrakcyjnej cenie 13,6 tys. zł netto wraz z dwoma radiotelefonami [więcej o tachimetrze na s. 56 – red.]. Na zainteresowanych pomiarami w systemie ASG-EUPOS czekała nowa wersja chińskiego odbiornika South­
GPS RTK S82-2008 z wbudowanymi dwoma modemami (GSM i radiowym). Odporny na upadek z dwóch metrów i zanurzenie w wodzie ruchomy odbiornik GPS można przestawić na tryb stacji referencyjnej i dystrybuować poprawki bezpośrednio do mobilnego odbiornika poprzez połączenie radiowe, telefoniczne lub za pomocą internetu. 39,7 tys. zł to cena zestawu, który zawiera dodatkowo: rejestrator, tyczkę, karty pamięci, ładowarki, 2 komplety baterii, spodarkę i uchwyt do zamontowania (do pomiarów statycznych) oraz program do postprocessingu. South GPS RTK S82-2008 został wyróżniony tegoroczną statuetką GEA...

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS