Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Kwiecień 2009, Nr 4 (167) |


• Wiosna w ASG-EUPOS • Wakacje z fotogrametrią - rozmowa z organizatorami Międzynarodowej Letniej Szkoły ISPRS • Propozycje dla katastru • Transformacja układu współrzędnych w Krakowie • ASG-EUPOS od strony użytkownika • Kłopotliwa studentka

powrót

Joanna Morga

Uwaga! Student z zagranicy!

Azhar Abbas Al-Baldawe miała rozpocząć studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim w ramach programu unijnego Erasmus Mundus. Miała, bo ostateczny termin minął 1 kwietnia 2009 r., a zamiast studiów jest wielkie rozczarowanie niedoszłej doktorantki z Iraku i równie wielka kompromitacja Polski.

Nasze uczelnie traktują studentów z zagranicy jak zło konieczne. Szkoda tylko, że przez takie podejście marnują ich czas i szanse na realizację wymarzonego stypendium. A oto przykład – historia Azhar Abbas Al-Baldawe.

„Znam osobiście panią Al-Baldawe z czasów, gdy w latach 1982-83 pracowałem w Centrum Przetwarzania Obrazów Lotniczych i Satelitarnych Służby Geologicznej w Iraku. Gdy w 2006 r. odnowiła ze mną kontakt, próbowałem wraz z kilkoma innymi osobami pomóc jej skorzystać z możliwości rozwoju naukowego i zawodowego, jakie stwarzają programy współpracy unijnej” – mówi dr Witold Fedorowicz-Jackowski, szef firmy Geosystems Polska z Warszawy.

Po 2 latach starań wreszcie się udało – 30 października 2008 r. Al-Baldawe otrzymała wiadomość z międzynarodowego konsorcjum, które dokonuje selekcji kandydatów w ramach programu Erasmus Mundus External Cooperation (współpraca UE z krajami rozwijającymi się), że wstępnie zaakceptowano jej aplikację w ramach grupy 7 (Lot 7), która obejmuje obywateli: Iraku, Iranu i Jemenu.

Zgodnie ze swoim wykształceniem i przygotowaniem Al-Baldawe miała uczestniczyć w projekcie obejmującym nauki geologiczne, nauki o Ziemi i teledetekcję – koordynowanym przez holenderski International Institute for Geo-Information Science and Earth Observation (ITC). Irakijka była główną kandydatką na Uniwersytet Warszawski, który jest partnerem w tym projekcie. Dzień później odpisała konsorcjum, że akceptuje stypendium...

Pełna treść artykułu w kwietniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS