Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Kwiecień 2009, Nr 4 (167) |


• Wiosna w ASG-EUPOS • Wakacje z fotogrametrią - rozmowa z organizatorami Międzynarodowej Letniej Szkoły ISPRS • Propozycje dla katastru • Transformacja układu współrzędnych w Krakowie • ASG-EUPOS od strony użytkownika • Kłopotliwa studentka

powrót

Rozmawiał Jerzy Królikowski

Wakacje z fotogrametrią

Rozmowa z Krzysztofem Stereńczakiem i dr. hab. Krzysztofem Będkowskim, organizatorami tegorocznej Międzynarodowej Letniej Szkoły ISPRS

JERZY KRÓLIKOWSKI: Jaka jest idea Międzynarodowej Letniej Szkoły ISPRS?
KRZYSZTOF STEREŃCZAK: Zanim zrodził się pomysł Szkoły, w 2004 roku przy Międzynarodowym Towarzystwie Fotogrametrii i Teledetekcji (ISPRS) wydzielono Sekcję Młodych Naukowców i Profesjonalistów (SC – Student Consortium), aby stworzyć sieć relacji między naukowcami młodego pokolenia, a także możliwość skorzystania przez nich z potężnej wiedzy i doświadczenia zgromadzonych przez profesjonalistów ze starszych pokoleń. Środkiem do realizacji tych celów są właśnie Międzynarodowe Szkoły Letnie. Pierwsza odbyła się w 2005 roku w Turcji (Istambuł), a kolejne w Słowenii (Lublana, 2007 r.) i w Chinach (Nankin, 2008 r.). Ideą tej imprezy jest więc zebranie kilkudziesięciu młodych ludzi z całego świata, którzy – nie będąc przytłoczeni wielkimi nazwiskami, jak to ma miejsce na zwykłych konferencjach – będą mogli swobodnie uczestniczyć w praktycznych i teoretycznych zajęciach na sprecyzowany wcześniej temat. Wszystko to pod okiem najlepszych światowych specjalistów. Uczestnicy każdej Szkoły mogą też w ramach tzw. technological visit zapoznać się z realiami pracy w firmach z branży geomatycznej, a po części nau­kowej – brać udział w zajęciach integracyjnych sprzyjających zawieraniu nowych znajomości (...).

W jaki sposób Wydziałowi Leśnemu SGGW udało się zdobyć prawa do organizowania tej imprezy i skąd wziął się pomysł na taki temat?
DR HAB. KRZYSZTOF BĘDKOWSKI: Krzysztof Stereńczak uczestniczył bardzo aktywnie w dwóch poprzednich Szkołach. Ponadto na kongresie ISPRS wraz z zespołem zaprezentował dwa referaty w ramach sesji dla młodych naukowców. Obydwa dotyczyły badań prowadzonych w SGGW związanych ściśle z tematem tegorocznej Szkoły. Referaty zostały zauważone, a jeden z nich nawet nagrodzony. Kierownictwo ISPRS przychyliło się więc do naszej propozycji organizacji w Warszawie imprezy na ten temat. Inicjatywa ta została, rzecz jasna, uprzednio skonsultowana z dziekanem naszego wydziału...

Pełna treść wywiadu w kwietniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS