wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Maj 2009, Nr 5 (168) |


• Prof. Lubomir Baran – wspomnienie • Rozmowa ze Zbigniewem Głogowskim, szefem OPGK Kraków • Co powiedziano, a czego nie w Elblągu • Spotkanie geodetów Europy • Raport POZGEO • Gdzie studiować?

powrót

Jerzy Przywara

Jakie zmiany?

Przyjęło się, że na konferencjach w Elblągu kierownictwo GUGiK prezentuje osiągnięcia i plany urzędu. Ponieważ dotyczą one praktycznie całej branży, środowisko z uwagą się w nie wsłuchuje.

Rok temu nikt nie wymagał od głównego geodety kraju konkretów. Większość odetchnęła bowiem z ulgą, gdy skończyła się krótkotrwała, ale brzemienna w skutki epoka Wiesława Potrapeluka. Jego następczyni, Jolanta Orlińska, powołana na stanowisko miesiąc przed konferencją, dostała od środowiska carte blanche. Minęło już jednak wystarczająco dużo czasu, by przedstawić kierunek, w którym zmierza urząd, i ocenić dotychczasowe efekty jego pracy. Na konferencji było sporo konkretów i co najmniej tyle samo niedomówień.

W programowym wystąpieniu GGK wśród priorytetów wymieniła jednolitość służby geodezyjnej, bez podziałów na rządową, samorządową czy powiatową. Służba ta – niezbędna dla administracji i obywateli – ma być przyjazna dla przedsiębiorców i przyczyniać się do prawidłowego rozwoju i zarządzania państwem. Do realizacji tych celów mają posłużyć: właściwa organizacja służby, przepisy, standardy, projekty techniczne, odpowiednie finansowanie. Lista, którą w różnej kolejności cytuje każdy nowy GGK.

Jolanta Orlińska przypomniała także priorytety, o których mówiła rok temu: informatyzację zasobu, podniesienie prestiżu zawodu, poprawę jakości usług i danych, zmianę filozofii funkcjonowania państwowego zasobu. Jak należy sądzić, pozostają one nadal aktualne.

GGK podkreśliła, że o randze służby zadecyduje udział w budowie infrastruktury informatycznej państwa...

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS