wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Grudzień 2010, Nr 12 (187) |


• Nasze 5 minut dzięki INSPIRE • Jak „zrobić” geodetę, czyli propozycje dotyczące kształcenia geodetów i uprawnień zawodowych • Odbiornik dla ratownika – przydatność wybranych modułów GNSS • Kondominia, wspólnoty własności w kanadyjskiej Albercie • Konferencja BeInspired i ...

powrót

Jerzy Królikowski

Bentley w natarciu

Konferencja BeInspired, Amsterdam, 19-20 października 2010 r.

Bentley Systems co rusz przejmuje kolejne spółki, prezentuje nowe aplikacje i udoskonala już istniejące. Jej prezes Greg Bentley przekonuje, że dzięki temu jego firma jest na prostej drodze do bycia światowym liderem na rynku oprogramowania dla inżynierów, także geodetów.

Na razie na przeszkodzie do tego celu stoi tylko amerykański Autodesk. Jak długo? Zdaniem Grega Bentleya, jeśli przeanalizuje się wyniki finansowe obu firm, to ich przychody ze sprzedaży oprogramowania AEC (architektura, inżynieria, budownictwo) mogą się zrównać już w tym roku. Jaki jest przepis Bentley Systems na zwycięstwo?
Pierwszy element strategii to przejmowanie kolejnych spółek, a co za tym idzie, oferowanie nowych specjalistycznych
narzędzi. Najświeższy przykład to zakup spółki gINT, który rozszerzył portfolio Bentleya o oprogramowanie geoinżynieryjne.
Kolejna broń w walce z konkurencją to elastyczne licencjonowanie zestawów aplikacji. Istotnym atutem Bentleya
jest także coraz bogatsza oferta rozwiązań umożliwiających współpracę wielu osób nad jednym projektem (ProjectWise, Navigator, i-models), jak również wymianę danych z konkurencyjnymi aplikacjami (do czego służy m.in. OpenPlant).
Oczywistym elementem walki o klienta jest modernizowanie swoich produktów.
W tym temacie firma Bentley Systems szykuje sporo zmian, które mają wejść do jej aplikacji pod koniec tego roku w ramach aktualizacji SELECTseries3. Spółka planuje także spore przetasowania w swoim oprogramowaniu geoprzestrzennym. Celem zmian jest uporządkowanie aplikacji GIS-owych w trzech produktach: Bentley Map Express, Map Professional oraz Map Professional Plus. Pierwszy z nich będzie najprostszym rozwiązaniem dostępnym jako aplikacja samodzielna typu desktop oraz field (dla urządzeń mobilnych). Map Professional będzie połączeniem programów PowerMap, Cadastre oraz CAD Script. Wersja Plus będzie natomiast rozbudowana także o możliwości aplikacji Descartes. Oba programy Map Professional będą dostępne jako produkt samodzielny lub dla MicroStation....

Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS