wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Egzamin: pytania i przepisy


Obowiązujące akty prawne

Zgodnie z rozporządzeniem ws. uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii lista aktów prawnych, które mogą być źródłem pytań na egzaminie ustnym i pisemnym jest jawna i aktualizowana raz w roku. Obecnie znajduje się na niej: 45 ustaw i 53 rozporządzenia, przy czym w przypadku części tych aktów wymagana jest znajomość tylko wybranych rozdziałów, paragrafów lub artykułów. Ponadto większość wymienionych aktów odnosi się tylko do wybranych zakresów uprawnień. Lista przepisów wspólna dla wszystkich siedmiu zakresów składa się z 13 ustaw i 19 rozporządzeń.

Pobierz wykaz aktów prawnych (stan na styczeń 2023 r.)

Uwaga! W najnowszym wykazie zaszła istotna zmiana. O ile w poprzednich wersjach dla każdego aktu doprecyzowano, która część rozporządzenia bądź ustawy może być źródłem pytań, o tyle teraz takich informacji już nie znajdziemy. Dlatego pomocny w przygotowaniach do egzaminu może okazać się ostatni wykaz, który zawierał takie dane, tj. z września 2020 r. (pobierz)

Pytania egzaminacyjne

Zgodnie z rozporządzeniem ws. uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii lista pytań z egzaminów pisemnych (zarówno z części ogólnej, jak i szczegółowej) jest jawna. GUGiK zobowiązany jest ją opublikować za dany rok do końca stycznia roku następnego.

Pod poniższymi linkami można pobrać treść pytań z kolejnych lat:


Terminy egzaminów 2023

W roku 2023 r. sesje egzaminacyjne odbędą się w dniach:
1. 15–18 lutego,
2. 22–25 marca,
3. 19–22 kwietnia,
4. 24–27 maja,
5. 21–24 czerwca,
6. 23–26 sierpnia,
7. 20–23 września,
8. 18–21 października,
9. 15–18 listopada,
10. 6–9 grudnia.


Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS