Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Egzamin: pytania i przepisy


Obowiązujące akty prawne

Zgodnie z rozporządzeniem ws. uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii lista aktów prawnych, które mogą być źródłem pytań na egzaminie ustnym i pisemnym jest jawna i aktualizowana raz w roku. Obecnie znajduje się na niej: 45 ustaw i 53 rozporządzenia, przy czym w przypadku części tych aktów wymagana jest znajomość tylko wybranych rozdziałów, paragrafów lub artykułów. Ponadto większość wymienionych aktów odnosi się tylko do wybranych zakresów uprawnień. Lista przepisów wspólna dla wszystkich siedmiu zakresów składa się z 13 ustaw i 19 rozporządzeń.

Pobierz wykaz aktów prawnych (stan na styczeń 2023 r.)

Uwaga! W najnowszym wykazie zaszła istotna zmiana. O ile w poprzednich wersjach dla każdego aktu doprecyzowano, która część rozporządzenia bądź ustawy może być źródłem pytań, o tyle teraz takich informacji już nie znajdziemy. Dlatego pomocny w przygotowaniach do egzaminu może okazać się ostatni wykaz, który zawierał takie dane, tj. z września 2020 r. (pobierz)

Pytania egzaminacyjne

Zgodnie z rozporządzeniem ws. uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii lista pytań z egzaminów pisemnych (zarówno z części ogólnej, jak i szczegółowej) jest jawna. GUGiK zobowiązany jest ją opublikować za dany rok do końca stycznia roku następnego.

Pod poniższymi linkami można pobrać treść pytań z kolejnych lat:

Ponadto na stronach GUGiK można rozwiązać przykładowy test na uprawnienia geodezyjne składający się z 60 losowych pytań. Aby zliczyć test, trzeba zdobyć minimum 41 pkt.

Terminy egzaminów 2023

W roku 2023 r. sesje egzaminacyjne odbędą się w dniach:
1. 15–18 lutego,
2. 22–25 marca,
3. 19–22 kwietnia,
4. 24–27 maja,
5. 21–24 czerwca,
6. 23–26 sierpnia,
7. 20–23 września,
8. 18–21 października,
9. 15–18 listopada,
10. 6–9 grudnia.


Opracowanie Jerzy Królikowski, 2018-2023


Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS