|2011-03-09|
GIS, Imprezy
VI Sympozjum geoinformacyjne za pół roku
21 września br. w Polanicy-Zdroju ruszy czterodniowe VI Ogólnopolskie Sympozjum Geoinformacyjne. Imprezę poprzedzi seminarium GUGiK i SKP pod hasłem „Nazwy geograficzne jako rejestr referencyjny”.
Pierwsze spotkanie, zorganizowane w 2001 r. w Wysowej, znakomicie spełniło rolę forum wymiany wiedzy praktycznej i teoretycznej oraz zacieśnienia kontaktów wielu środowisk zajmujących się geoinformacją, zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. Sympozjum było zorganizowane przez Klub Teledetekcji Środowiska Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Zakład Teledetekcji Środowiska Uniwersytetu Warszawskiego, Komisję Teledetekcji Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk oraz współorganizatorów: Akademię Górniczo-Hutniczą, Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk, Komisję Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności, Politechnikę Krakowską, Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej, Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Stowarzyszenie Kartografów Polskich, Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zgodnie z zawartym przez współorganizatorów w 2000 r. porozumieniem kolejne sympozja są organizowane co dwa lata wspólnie, z jednym lub dwoma organizatorami głównymi. Co drugi rok organizowane mają być konferencje o zawężonej, specjalistycznej tematyce. Najbliższe odbędzie się w Polanicy-Zdroju.
Organizatorzy VI sympozjum chcą szczególnie zwrócić uwagę na rolę mapy w modelowaniu i prezentacji z zastosowaniem geomatyki. Przewidziono także sesje posterowe poprzedzone krótkimi wystąpieniami uczestników. Teksty do posterów będą drukowane na równi z referatami wygłoszonymi.
Do uczestnictwa w obu spotkaniach geoinformatycznych zaproszeni są pracownicy nauki, praktycy i pracownicy administracji, którzy na co dzień zajmują się problematyką związaną z tematyką sympozjum. W ramach zajęć przewidziano referaty monograficzne i naukowe.
Zarówno sympozjum, jak i seminarium odbywają się pod patronatem głównego geodety kraju.
Szczegóły
Źródło: UP we Wrocławiu
|