wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-09| GIS, Imprezy

VI Sympozjum geoinformacyjne za pół roku

21 września br. w Polanicy-Zdroju ruszy czterodniowe VI Ogólnopolskie Sympozjum Geoinformacyjne. Imprezę poprzedzi seminarium GUGiK i SKP pod hasłem „Nazwy geograficzne jako rejestr referencyjny”.


VI Sympozjum geoinformacyjne za pół roku

Pierwsze spotkanie, zorganizowane w 2001 r. w Wysowej, znakomicie spełniło rolę forum wymiany wiedzy praktycznej i teoretycznej oraz zacieśnienia kontaktów wielu środowisk zajmujących się geoinformacją, zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. Sympozjum było zorganizowane przez Klub Teledetekcji Środowiska Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Zakład Teledetekcji Środowiska Uniwersytetu Warszawskiego, Komisję Teledetekcji Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk oraz współorganizatorów: Akademię Górniczo-Hutniczą, Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk, Komisję Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności, Politechnikę Krakowską, Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej, Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Stowarzyszenie Kartografów Polskich, Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zgodnie z zawartym przez współorganizatorów w 2000 r. porozumieniem kolejne sympozja są organizowane co dwa lata wspólnie, z jednym lub dwoma organizatorami głównymi. Co drugi rok organizowane mają być konferencje o zawężonej, specjalistycznej tematyce. Najbliższe odbędzie się w Polanicy-Zdroju.

Organizatorzy VI sympozjum chcą szczególnie zwrócić uwagę na rolę mapy w modelowaniu i prezentacji z zastosowaniem geomatyki. Przewidziono także sesje posterowe poprzedzone krótkimi wystąpieniami uczestników. Teksty do posterów będą drukowane na równi z referatami wygłoszonymi.

Do uczestnictwa w obu spotkaniach geoinformatycznych zaproszeni są pracownicy nauki, praktycy i pracownicy administracji, którzy na co dzień zajmują się problematyką związaną z tematyką sympozjum. W ramach zajęć przewidziano referaty monograficzne i naukowe.

Zarówno sympozjum, jak i seminarium odbywają się pod patronatem głównego geodety kraju.

Szczegóły

Źródło: UP we Wrocławiu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS