wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-01| GIS, Mapy

30 mln budynków w OSM

W zasobach otwartego projektu mapowego OpenStreetMap jest już 30 mln konturów budynków. Na ich bazie siostrzane przedsięwzięcie OSM-3D przygotowuje trójwymiarowe wizualizacje zabudowy.


30 mln budynków w OSM

OSM-3D jest inicjatywą studentów i wykładowców Uniwersytetu w Heidelbergu, dzięki której dane OpenStreetMap można podziwiać także w trzech wymiarach. Początkowo serwis udostępniał warstwy tylko dla Niemiec, obecnie można w nim oglądać cały świat. Wizualizacje 3D na tej stronie działają na bazie eksperymentalnego jeszcze standardu OGC Web 3D Service (W3DS).

Źródło: The Open Lab, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
OSM W Polsce trwają prace nad narzędziem do edycji OSM w 3D mi. w celu w lepszego odwzorowania dachów. (szczegóły - > http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=11 200)
odpowiedz zgłoś
OSM 3D w Polsce 5 Marca odbedzie sie w Lodzi spotkanie zalozycielskie stowarzyszenia OSM Polska. ( Patrz: http://wiki.openstreetmap.pl/OpenStreetMap:Spotkan ia/Łódź_(2011-03) ) Celem Stowarzyszenia bedzie wspieranie i koordynacja rozwoju map OSM w Polsce. Jednym z obszarów dzialan bedzie rozwój technologii OSM 3D.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS