wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-02-16| GIS, Teledetekcja, Software

Prawnik modeluje Kortowo w 3D

Już niebawem całą olsztyńską dzielnicę studencką Kortowo będzie można podziwiać w trzech wymiarach w Google Earth. Jak donosi portal Student.wm.pl, wszystko dzięki studentowi prawa i politologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.


Prawnik modeluje Kortowo w 3D

Damian Lesisz początkowo interesował się budowaniem kompozytowych modeli. Później przerzucił się na modelowanie cyfrowe w aplikacji Google SketchUp. Na początek wykonał model budynku NBP przy al. Piłsudskiego w Olsztynie, później przyszedł czas na halę Urania, Alfę oraz budynki okalające plac Konsulatu Polskiego. W ubiegłoroczne wakacje wziął się za Kortowo. Łącznie opracował już 160 modeli (w tym 140 dla Olsztyna).

Jego praca została już zauważona przez specjalistów od wizerunku miasta. Kilka miesięcy temu skontaktowała się z nim Marcelina Chodyniecka-Kuberska, asystentka prezydenta ds. estetyzacji Olsztyna, z prośbą o wykonanie makiety Starego Miasta.

Modelowaniem Kortowa nie zajmuje się jednak wyłącznie Damian Lesisz. Jak przypomina w Telewizji Kortowo dr Bartłomiej Oszczak z Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej UWM, prace tego typu od dwóch lat realizują również studenci geodezji.

Źródło: Student.wm.pl, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Budynki 3D Te budynki to nie jest żadna geodezja.. Może nie licząc długości i szerokości budynku... Każdy może zrobić taki model i to jest własnie wspaniałe. Geodeci się takimi #$%!!ołami raczej nie zajmują :-)
odpowiedz zgłoś
Sprytne google Innowacyjny to byl pomysl google, aby wciagnac do darmowej pracy wielu ludzi na Chwale i Wielkosc Wielkiego Brata :)
odpowiedz zgłoś
spokojnie panowie... ... jestem geodetą. Ostatnio pisałem pismo procesowe za swojego prawnika... :)
odpowiedz zgłoś
Innowacje? A gdzie? Studiowałem na Wydziale Geodezji PW. I kilka lat temu modelowaliśmy na zajęciach kampus Politechniki Warszawskiej. I żadnych innowacji w tym nie widzę. Klikanie dla każdego, co w tym dziwnego, że robi to prawnik - tu raczej mało jest geodezji. Ale fajny efekt. Gratuluję pomysłu.
odpowiedz zgłoś
Innowacje I znowu geodeci się spóżnili-ubiegł ich prawnik(nie wiem czy płakać czy się śmiać)
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS