wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning ułatwi modernizację statku
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2011-02-08| Geodezja, Software, Imprezy

Spotkanie o geomatyce górniczej już wkrótce

23 lutego br. w ramach XX Szkoły Eksploatacji Górniczej odbędzie się sesja tematyczne poświęcona praktycznym zastosowaniom geoinformacji w górnictwie.


Spotkanie o geomatyce górniczej już wkrótce

Patronat nad sesją tematyczną „Geomatyka Górnicza” objęła Komisja Geomatyki Górniczej PTIP. W ramach obrad przedstawione zostaną różnego typu rozwiązania z zakresu geoinformacji w górnictwie podziemnym i odkrywkowym. W sumie planowane jest ok. 15 referatów dotyczących m.in.: modelowania złoża w warunkach polskich kopalń węgla kamiennego, standaryzacji map wyrobisk górniczych, informatyzacji i wizualizacji procesu wydobywczego, współdzielenia danych przestrzennych w systemach informatycznych, zastosowania skanerów laserowych do pomiarów deformacji podszybia czy znaczenia spójności danych o zasobach mineralnych w kontekście dyrektywy INSPIRE. Sponsorem sesji jest firma Bentley.

Wykłady z geodezji górniczej odbędą się w ramach jednego z największych w Polsce spotkań branży górniczej – XX Szkoły Eksploatacji Podziemnej, która odbędzie się w dniach 21-25 lutego w Krakowie w hotelu Qubus. Konferencja organizowana jest przez Instytut Gospodarki Surowcami PAN oraz Katedrę Górnictwa Podziemnego AGH. Po raz pierwszy patronat nad Szkołą objął Parlament Europejski. Program obejmuje 17 sesji tematycznych i 180 referatów.

Większość wystąpień będzie dostępna w postaci transmisji video na stronie internetowej.

Źródło: Artur Krawczyk (PTiP), szkolaeksploatacji.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt