wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-02-07| GIS, Firma, Software

Oferta Asseco i Esri Polska najlepsza

Konsorcjum Asseco Poland i Esri Polska zajmie się wdrożeniem i utrzymaniem usług INSPIRE dla rządowego Geoportalu.


Oferta Asseco i Esri Polska najlepsza

W ogłoszonym przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii przetargu na „Implementację i utrzymanie usług INSPIRE i ich brokera krajowego, brokera branżowego oraz szkolenia, na potrzeby projektu Geoportal 2” wpłynęły oferty: Comarch S.A., Asseco Poland/Esri Polska, Hewlett-Packard Polska oraz Sygnity S.A.

Za najlepszą urząd uznał ofertę konsorcjum Asseco Poland/Esri Polska, które zaoferowało cenę 10,9 mln zł. W kryterium oceny ofert cena stanowiła 40%, natomiast ocena techniczno-jakościowa próbki – 60%.
Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:
• dostarczenie usługi bezpieczeństwa i autoryzację użytkowników Geoportalu 2;
• integrację i udostępnienie usług danych przestrzennych zdefiniowanych dyrektywą INSPIRE;
• usługi branżowe umożliwiające jednorodny dostęp do wybranych usług służby geodezyjnej i kartograficznej;
• usługi elektronicznego archiwum danych przestrzennych pełniącego rolę centralnej ewidencji oraz archiwum elektronicznych kopii danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego;
• usługi zarządzania treścią portalu dostarczające w tym publikowanie, przeglądanie, edycję, usuwanie i archiwizację treści;
• usługi lokalizacji przestrzennej nazw geograficznych i adresów;
• kompleksową i jednolitą dla całego systemu obsługę mechanizmów monitorowania udostępnianych zasobów.

Czas realizacji zamówienia wynosi 25 miesięcy. W 85% jest ono finansowane ze środków wspólnotowych.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
... Więc po co był poprzedni komentarz?
odpowiedz zgłoś
Widze Alez widze roznice. Troche luzu, mistrzu riposty :)
odpowiedz zgłoś
Mistrzowie analogii Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy udostępnianiem istniejących danych a usługami takimi jak dostawy prądu czy gazu, to polecam wizytę u okulisty. A drogi przecież są wolne i darmowe (zdecydowana większość).
odpowiedz zgłoś
Uwolnic drogi Uwolnic wszytskie drogi budowane z pieniedzy podatnika, uwolnic prad i gaz itp. Przeciez to wszytsko juz bylo budowane z kieszeni podatnika kiedys. Wszystko za free.... :))
odpowiedz zgłoś
uwolnić dane za free... to po primo! w końcu już raz za nie zapłacono z budżetu więc się wszystkim należą jak psu buda - to apropos komercjalizacji CODGiKa. Wdrożenia, utrzymania, dostosowania, implementacje,zabezpieczenia, archiwizacje, inspire czyli neverending story za wielką kasę dla tzw. wielkich integratorów IT... My za to, szaraczki mamy średniodziałający geoportal o dosyć enigmatycznym regulaminie. Nie chcę narzekać, ale czy tędy droga?
odpowiedz zgłoś
Wyjaśnijcie mi o co chodzi Czyli Intergraph wypada a ESRI zastępuje geoportal.gov.pl? Tylko po co były kupowane kody źródłowe od Integrapha kilka miesięcy wcześniej?
odpowiedz zgłoś
1 2 3 Test cenzury Poprzednie moje komentarze nie pojawiły się pod artykułem. Dlaczego?
odpowiedz zgłoś
7 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS