wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-01-26| Teledetekcja, Instytucje

IGiK przeszkoli ekspertów dla GMES

Instytut Geodezji i Kartografii 1 stycznia br. rozpoczął realizację projektu GIONET – GMES Initial Operations – Network for Earth Observation Research Trainging.


IGiK przeszkoli ekspertów dla GMES

GIONET jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie teledetekcji w związku z wejściem we wstępną fazę operacyjną programu GMES (GIO – GMES Initial Operations w latach 2011-13). Celem projektu jest wykształcenie przyszłych operatorów Serwisu Monitorowania Powierzchni Ziemi i Serwisu Zarządzania Kryzysowego GMES.

W ramach tej inicjatywy zatrudnionych zostanie 14 badaczy z tytułem zawodowym magistra do realizacji 3-letnich projektów, których rezultatem będzie uzyskanie stopnia naukowego doktora. Jednostką odpowiedzialną za kształcenie młodych naukowców w Instytucie Geodezji i Kartografii jest Zakład Teledetekcji.

Partnerzy projektu GIONET to: Uniwersytet w Leicester (Wielka Brytania) – koordynator, brytyjska firma Infoterra, szwajcarska Gamma Remote Sensing AG, Instytut Geodezji i Kartografii, Uniwersytet Friedrich-Schiller w Jenie (Niemcy), Instytut Akademii Nauk – Balaton Limnological (Węgry) oraz German Aerospace Research Establishment.

Partnerzy stowarzyszeni: DEFiNiENS AG (Niemcy), Wspólnotowe Centrum Badawcze (JRC), ITT Visual Information Solutions Ltd. (Wielka Brytania), SpectoNatura (Wielka Brytania).

Źródło: IGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
informacja IGiK bardzo precyzyjna informacja tylko że, magister nie jest stopniem naukowym a doktor nie jest tytułem
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS