wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-01-26| Prawo

Ustawa o IIP zmienia nazwy ulic

Warszawscy radni będą musieli zmienić nazwy 300 ulic. Wszystko to – jak tłumaczą – przez przepisy ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej.


Ustawa o IIP zmienia nazwy ulic

Przy okazji zmian wymuszonych tą ustawą Warszawa przeprowadzi także porządki w nazewnictwie. Część nazw zostanie rozbudowana (np. zamiast alei Jana Pawła II będzie aleja papieża Jana Pawła II), a część uporządkowana. Zniknąć mają też błędy ortograficzne, np. „ulicę Montarzową” zastąpi „Montażowa”.

Źródło: wiadomosci24.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
aleja/Aleje Zgodnie ze słownikiem języka polskiego: - al. (aleja)stosujemy dla rodzaju trasy zwanej aleją, która otrzymała nazwę np. Wojska Polskiego, Solidarności, itd. - Al. (Aleje) stosujemy dla trasy , która otrzymała nazwę "Aleje Jerozolimskie, Aleje Ujazdowskie", czyli Aleje są częścią nazwy własnej danej trasy.
odpowiedz zgłoś
aleja/Aleje były urzędniku, nie masz racji: Skrót al. - oznacza 'aleję'(liczba pojedyncza), a Al. - 'aleje' (liczba mnoga), np. al. Mickiewicza (aleja), Al. Jerozolimskie (Aleje Jerozolimskie).
odpowiedz zgłoś
aleja Zawsze Al. pisze z wielkiej litery w odróżnieniu od ul.
odpowiedz zgłoś
nijaki artykuł 2 To proste i pomogę Redaktorowi - żadne nie wymuszają tylko jak się ma bałagan to trzeba szukać pretekstu żeby go naprawić odsyłam do artykułu na wiadomości24.pl w tym samym temacie z dnia 11.01.2011 i do przejrzenia ustawy o IIP w tym zakresie.
odpowiedz zgłoś
Nijaki artykuł Tylko jakie przepisy wymuszają te zmiany? Bo szanowny pan redaktor pominął tą ciekawą informację...
 1 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS