wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-01-24| GIS, Imprezy

Zaproszenie na seminarium z cyklu "GIS w praktyce"

„Interaktywne systemy mapowe oraz przestrzenne mapy cyfrowe” to temat XVII edycji seminarium z cyklu „GIS w praktyce”, które odbędzie się w Warszawie 16 marca 2011 r.


Zaproszenie na seminarium z cyklu "GIS w praktyce"

W programie przewidziano m.in. wykład dr. Waldemara Izdebskiego pt. „Najnowsze rozwiązania map cyfrowych i interaktywnych w zadaniach administracji (planowanie przestrzenne, ochrona środowiska, działania służb komunalnych)”. Dr hab. Janusz Michalak z Wydziału Geologii UW przedstawi wymagania technologiczne infrastruktury INSPIRE w zakresie Web-GIS i Web-Mappingu. Reprezentanci GUGiK zaprezentują koncepcję architektury węzłów SDI wdrażanych w ramach projektu Geoportal 2 (Marek Szulc) oraz możliwość wykorzystania systemu satelitarnego ASG-EUPOS w Polsce – systemy GPS/GNSS we wspomaganiu służb publicznych, procesów inwestycyjnych oraz rolnictwa (Artur Oruba). Z kolei dr hab. Jarosław Bosy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu omówi prawne i techniczne możliwości przyjmowania do państwowego zasobu geodezyjnego materiałów wykonanych przy zastosowaniu techniki GNSS.

O wykorzystaniu zdjęć satelitarnych do pozyskiwania informacji o pokryciu terenu, możliwości automatycznej aktualizacji tematycznych baz danych będzie mówił dr hab. Stanisław Lewiński z CBK PAN, a technologie i procedury tworzenia map cyfrowych przedstawi dr hab. Robert Olszewski z WGiK Politechniki Warszawskiej.

Szczegóły

Źródło: CPI, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ćwiczenia we własnym zakresie Przecież akcyza poszła w górę to wyszło za drogo.
odpowiedz zgłoś
haha bez kitu za 400 zł na wykłady!!!! bez żadnych ćwiczeń!!! śmiech na sali..
odpowiedz zgłoś
gdzie to? Warszawa jest duża. Następnym razem napiszmy, że w Polsce...
odpowiedz zgłoś
Żenua.... embarrassant (fr)
odpowiedz zgłoś
Ale gdzie te Warszaty ? Ale gdzie te Warsztaty ? Organizator, jak na kogoś kto bezustannie zajmuje się ustaleniem położenia wszystkich we wszystkim, nie zadbał o to żeby podać chociażby najprostsze współrządne lokalizacji tego Wiekopomnego wydarzenia za 4 stówy (w tym micha) Dojazd.... Żenua.....
odpowiedz zgłoś
5 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS