wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-12-08| GIS, Mapy

Zasypalo.pl: kryzysowy geoportal w 3 godziny

W internecie ruszył portal Zasypalo.pl, który umożliwia zaznaczanie i przeglądanie na interaktywnej mapie problemów związanych z tegoroczną zimą.


Zasypalo.pl: kryzysowy geoportal w 3 godziny

Zasypalo.pl to kolejna próba przeniesienia na polski grunt projektu Ushahidi – open source'owego rozwiązania do monitorowania sytuacji kryzysowych. Ushahidi powstało w Kenii i umożliwia obrazowe prezentowanie dowolnych danych na interaktywnych mapach w internecie. Polakom, a w szczególności lokalnym władzom, Zasypalo.pl ma pomóc w walce ze śniegiem. Projekt udowadnia ponadto, że utworzenie tego typu darmowego portalu zajmuje raptem trzy godziny.

By zgłosić do zasobów serwisu zablokowaną albo nieodśnieżoną ulicę, zepsuty pociąg, uwięziony samochód czy wypadek, wystarczy wysłać SMS-a, wiadomość z Twittera, e-maila lub wypełnić specjalny formularz (do alertów można także dołączać zdjęcia). Ostrzeżenia można zarówno przeglądać na mapie, jak i zasubskrybować je dla ograniczonego obszaru w formie e-maili lub kanału RSS.

Na razie serwis nie imponuje liczbą użytkowników i alertów. Mimo to jego twórcy zapewniają, że będzie on systematycznie rozwijany.

Źródło: ?Dziennik Internautów?, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
! Będzie, będzie!
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS