wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-12-08| GIS, Firma, Przetargi

Wasko triumfuje w Małopolsce

Gliwicka firma Wasko SA wygrała przetarg na budowę Małopolskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej (MIIP), a także złożyła najkorzystniejszą ofertę na budowę systemu monitorowania małopolskich karetek. Oba zamówienia ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.


Wasko triumfuje w Małopolsce <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Prace nad MIIP realizowane będą wspólnie z firmą GISPartner z Wrocławia. Wartość zamówienia to nieco ponad 2 mln zł. Przedmiotem przetargu jest wdrożenie usług wyszukiwania, przeglądania, pobierania oraz wymiany danych, rozbudowa istniejącej infrastruktury aplikacyjno-sprzętowej, a także integracja zasobów województwa oraz powiatów. Oprócz tego Wasko i GISPartner dostarczą i wdrożą: aplikację kliencką usług OGC, aplikację internetową zarządzającą użytkownikami oraz ich uprawnieniami, serwer katalogowy bazujący na standardzie OGC CSW 2.0.2 i ISO Application Profile 1.0.0 oraz usługę sieciową edytora metadanych. Projekt zostanie wykonany w ciągu 4 miesięcy.

Spółka jest także bliska zwycięstwa w przetargu na dostawę sprzętu i oprogramowania dla jednostek ratownictwa medycznego w ramach projektu pn. „Budowa zintegrowanych systemów informatycznych do zarządzania i monitoringu satelitarnego w Małopolsce”. Jej oferta została bowiem uznana przez zamawiającego za najkorzystniejszą.

W ramach projektu, którego całkowity koszt wynosi blisko 13,6 mln zł, zbudowane zostaną podsystemy radiokomunikacyjny i telekomunikacyjny, sieć teleinformatyczna, platforma serwerowo-komputerowa, podsystem monitoringu GPS oraz aplikacji głównej. Prace konieczne do wykonania w ramach powyższych przedsięwzięć to między innymi: opracowanie projektu wykonawczego, dostarczenie sprzętu i oprogramowania, przeszkolenie administratorów i użytkowników systemu, dostarczenie dokumentacji powykonawczej, administrowanie podsystemem oraz świadczenie serwisu gwarancyjnego. Całość ma być zintegrowana z Małopolską Infrastrukturą Informacji Przestrzennej oraz systemem wykorzystywanym przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Źródło: Wasko SA, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS