wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-02-06| Mapy, Prawo, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Czy Komitet Narodowy ds. MAK działa nielegalnie?


Dzisiejsze posiedzenie Komitetu Narodowego ds. Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej rozpoczęły obszerne sprawozdania z 22. Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej w La Corunii (9-16 lipca ub.r.), a także z działalności poszczególnych komisji MAK.

Z kolei najbliższe plany Komitetu zdominowały kwestie związane z przygotowaniami naszego kraju do kolejnej konferencji, która odbędzie się w 2007 r. w Moskwie. Zaskoczeniem dla uczestników spotkania był list głównego geodety kraju Jerzego Albina do przewodniczącego Komitetu prof. Andrzeja Makowskiego, w którym formułuje on zarzut niedoprecyzowania zasad działalności Komitetu (brak regulaminu i zasad powoływania jego członków). Wywołało to dyskusję, której konkluzją było postanowienie przeprowadzenia w środowisku konsultacji na temat przyszłości Komitetu i ewentualnie dokładnego określenia zasad jego działalności. Przyznano bowiem, że dotychczas odbywało się to trochę ad hoc, choć z wykorzystaniem statutu MAK, który zawiera zapis dotyczący obowiązków komitetów narodowych. Wcześniej żaden z głównych geodetów kraju nie wyrażał zastrzeżeń odnoszących się do działającego od 30 lat Komitetu.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt