wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Bielsko-Biała w OSM
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-02-06| Mapy, Prawo, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Czy Komitet Narodowy ds. MAK działa nielegalnie?


Dzisiejsze posiedzenie Komitetu Narodowego ds. Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej rozpoczęły obszerne sprawozdania z 22. Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej w La Corunii (9-16 lipca ub.r.), a także z działalności poszczególnych komisji MAK.

Z kolei najbliższe plany Komitetu zdominowały kwestie związane z przygotowaniami naszego kraju do kolejnej konferencji, która odbędzie się w 2007 r. w Moskwie. Zaskoczeniem dla uczestników spotkania był list głównego geodety kraju Jerzego Albina do przewodniczącego Komitetu prof. Andrzeja Makowskiego, w którym formułuje on zarzut niedoprecyzowania zasad działalności Komitetu (brak regulaminu i zasad powoływania jego członków). Wywołało to dyskusję, której konkluzją było postanowienie przeprowadzenia w środowisku konsultacji na temat przyszłości Komitetu i ewentualnie dokładnego określenia zasad jego działalności. Przyznano bowiem, że dotychczas odbywało się to trochę ad hoc, choć z wykorzystaniem statutu MAK, który zawiera zapis dotyczący obowiązków komitetów narodowych. Wcześniej żaden z głównych geodetów kraju nie wyrażał zastrzeżeń odnoszących się do działającego od 30 lat Komitetu.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt