wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-11-23| Prawo

Rząd dyskutował o CODGiK-u

Podczas dzisiejszego (23 listopada) posiedzenia Rada Ministrów wyraziła zgodę na utworzenie instytucji gospodarki budżetowej pod nazwą „Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej”.


Rząd dyskutował o CODGiK-u <br />
fot. CODGiK
fot. CODGiK

Zmiana jest konsekwencją przepisów ustawy o finansach publicznych, która z początkiem 2011 roku likwiduje gospodarstwa pomocnicze. W związku z tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i administracji w sierpniu br. zwróciło się do Rady Ministrów o przekształcenie CODGiK-u w instytucję gospodarki budżetowej o tej samej nazwie. Organem założycielskim ośrodka ma być Główny Geodeta Kraju.

W komunikacie prasowym Centrum Informacyjnego Rządu napisano, iż dotychczas posiadany potencjał techniczny i kadrowy ośrodka ma pozwolić w przyszłości na zwiększenie zakresu świadczonych przez CODGiK usług, a tym samym zwiększyć przychody tej instytucji.

Źródło: CIR


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jak_pojmujemy_sukcesy_zawodowe Może Pan - jak przypuszczam nie będący w wieku przedemerytalnym ;) i podpisujący się pseudonimem "Ciekawy" zechce pochwalić się swoimi osiągnięciami, abyśmy mogli brać z Niego przykład. Inaczej Jego komentarz można będzie uznać za głos sfrustrowanego młodzieńca (?).
odpowiedz zgłoś
zalążek agencji nie to ma być zalążek agencji
odpowiedz zgłoś
Postawione na głowie "... a tym samym zwiększyć przychody tej instytucji." Czy rolą tego typu instytucji jest zarabianie pieniędzy? Czy taka jest rola Państwa? Dodatkowo związane jest to z monopolem tej instytucji który jest prawem chroniony. Przerabialiśmy już Straże Miejskie/Gminne które współtworzyły budżety samorządów polowaniem z fotoradarem na kierowców. Czy to ma być kolejna maszynka do wspierania budżetu, tym razem centralnego?
odpowiedz zgłoś
hurra! "dotychczas posiadany potencjał techniczny i kadrowy ośrodka ma pozwolić w przyszłości na zwiększenie zakresu świadczonych przez CODGiK usług" Czy to na pewno mowa o tej samej instytucji - przechowalni przedemerytalnych nieudaczników?
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS