Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2010-10-28 | GIS, Mapy, Instytucje

Cmentarze w warszawskim geoportalu

Biuro Geodezji i Katastru we współpracy z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków oraz Biurem Informatyki i Przetwarzania Informacji uruchomiło kolejny serwis mapowy poświęcony warszawskim cmentarzom.


Ilustracja: Cmentarze w warszawskim geoportalu

Aby obejrzeć witrynę „Warszawskie Cmentarze", należy kliknąć w jej obrazek na głównej stronie oficjalnego serwisu mapowego m.st. Warszawy, znajdującego się pod adresem www.mapa.um.warszawa.pl. Link do niej znajduje się również w zakładce „Dostępne serwisy" w głównym menu (prawy górny róg ekranu) wszystkich dostępnych serwisów (tj. Warszawa Dzisiaj, Warszawa Historyczna, Plany zagospodarowania, Topograficzna Baza Danych lub Mapy Własności).

Na stronie „Warszawskie Cmentarze” znalazły się zasięgi warszawskich nekropolii oraz rastrowe plany trzech z nich: Starych Powązek, Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego oraz Wolskiego Prawosławnego. Serwis umożliwia ponadto wyszukiwanie osób pochowanych na Starych Powązkach (po nazwisku i imieniu osoby pochowanej oraz po dacie śmierci). Po wyszukaniu danego grobu lub po jego zaznaczeniu w trybie selekcji (szczegółowy widok grobów pojawia się w skali 1:1000 i większej) pojawi się okno z podstawowymi informacjami na temat osoby pochowanej oraz ze zdjęciami grobu. Po kliknięciu na przycisk „Szczegóły" nastąpi przekierowanie do strony zawierającej dodatkowe informacje o mogile.

Z powodu trwającego procesu ewidencjonowania cmentarza Stare Powązki na razie funkcja wyszukiwania mogił jest ograniczona. Baza danych pochowanych osób będzie sukcesywnie powiększana. Planowane jest również rozszerzenie funkcji wyszukiwania o inne cmentarze.

Źródło: BGiK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

*oczko, nie jest do końca tak jak mówisz Popatrz na te serwisy wymienione w artykule "groby w sieci". Zdecydowana większość z nich nie jest nawet geoportalami, to są dosyć prymitywne aplikacje, z "płaskimi" tabelami danych. Akurat Warszawa ma tutaj przewagę (naprawdę interaktywny portal), tylko szkoda że na razie jest tak mało grobów.
  
. Wybory coraz bliżej:) trzeba się wykazać
  
znowu Warszawa w tyle myślałam ze aplikacja warszawska jest kolejnym sukcesem. A tu masz babo placek dzisiejszą informacje "groby w sieci" okazuje się , że Warszawa kopciuszkiem.
  



zobacz też:

Czy jest plan dla mojego podwórka?

Urząd miasta Warszawy udostępnił kolejny serwis mapowy. Obejmuje on plany zagospodarowania przestrzennego miasta i...

Plany Lindleya w warszawskim geoportalu

Serwis mapowy Urzędu m.st. Warszawy został wzbogacony o wykonane w latach 1891-1908 plany sekcyjne Lindleya w...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
pierwszym wydawnictwem wydrukowanym w Polsce był kalendarz na rok 1474, wykonany w Krakowie w 1473 r. przez niemieckiego drukarza Kacpra Straubego?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Józef Kreutzinger (1877-1939)

Józef  Kreutzinger  (1877-1939)
Urodził się 2 marca 1877 roku w Poniecu (woj. wielkopolskie). Rodzice byli Polakami. Po ukończeniu szkoły realnej odbył roczną służbę w wojsku pruskim w 20. pułku artylerii polowej. W latach 1896-98 odbył szkolenie w berlińskiej Szkole Artylerii. Po...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1930

1930
Ministerstwo Robót Publicznych utworzyło przedsiębiorstwo fotolotnicze "Fotolot". Firma przejęła wyposażenie z krakowskiego Wydziału Fotogeodezyjnego.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2