wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-22| GNSS, Mapy, Sprzęt, Firma, Software

Wkrótce NAVTEQ wypuści na rynek nową mapę Australii


Firma NAVTEQ – dostawca map cyfrowych i baz danych do nawigacji samochodowej – poinformowała, że wkrótce w jej ofercie pojawi się nowa mapa Australii.

Ten fakt zbiega się 400-leciem wydania pierwszej mapy Australii. Baza danych firmy NAVTEQ obejmuje 99% zamieszkanych terenów Australii. Zawiera ono szczegółową sieć dróg i obiektów uwzględniających 204 atrybuty (np. droga jednokierunkowa).
W przygotowaniu nowej mapy uczestniczyło ponad 45 specjalistów z USA, Europy i Australii, którzy przez pół roku przejechali ponad 227 tys. km i zarejestrowali około 63 tys. obiektów POI. 400 lat temu w takim samym czasie załoga statku Duyfken (jego kapitan Holender Willem Janszoon uznawany jest za odkrywcę Australii) wykonała mapę 300 km linii brzegowej kontynentu.

Źródło: NAVTEQ


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS