Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-10-11| GIS, Instytucje

Kraków: oferta pracy w RZGW

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie Regionalnego Zarządu poszukuje kandydatów na stanowisko starszego specjalisty do spraw określania zagrożenia powodziowego w działaniach planistycznych i projektowych w Ośrodku Koordynacyjno-Informacyjnym Ochrony Przeciwpowodziowej. Dokumenty można składać do 18 października 2010 r.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku starszego specjalisty:
• opracowywanie opinii na temat projektów studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz planów zagospodarowania przestrzennego w celu uzgodnienia obszarów bezpośredniego zagrożenia powodzią, form zagospodarowania terenu na tych obszarach dla ograniczenia strat powodziowych;
• wprowadzanie do bazy danych dotyczących dokumentów planistycznych, wszystkich dokumentów powstałych w procesie opiniowania projektów opracowań planistycznych w celu ich systematyzacji i łatwego dostępu dla analiz wewnętrznych i zewnętrznych;
• opracowywanie opinii do projektów decyzji o warunkach zabudowy oraz lokalizacji inwestycji celu publicznego w celu wskazania zagrożeń na wypadek wystąpienia powodzi i ograniczenia strat powodziowych;
• opracowywanie opinii na temat zagrożenia powodziowego obszarów (działki), rodzajów planowanych zamierzeń (inwestycji) w celu wskazania zagrożeń na wypadek wystąpienia powodzi i ograniczenia strat powodziowych,
opracowywanie opinii na temat projektów technicznych, operatów wodno-prawnych, instrukcji obiektów w celu dostosowania ich do zagrożeń wynikających z powodzi w kontekście obowiązujących w tym zakresie zasad i przepisów; • weryfikowanie i opiniowanie poszczególnych elementów zalecanych studiów ochrony przeciwpowodziowej, map zagrożeń i ryzyka powodziowego w celu ich zgodności z warunkami opisanymi w przepisach Prawa Wodnego oraz opracowań metodycznych i przepisów wykonywanych w tym zakresie;
• zbieranie, weryfikowanie i aktualizowanie informacji o zagrożeniu powodziowym, jego przyczynach i skutkach w celu tworzenia codziennych raportów oraz raportów powodziowych - dotyczy aktualnej sytuacji hydro-meteorologicznej oraz sytuacji na zbiornikach retencyjnych;
• współpraca z organami samorządowymi oraz rząd;wymi w zakresie prewencji przeciwpowodziowej w celu doskonalenia metod ograniczania zagrożenia powodziowego.

Wymagania od kandydatów:
• wykształcenie wyższe z zakresu gospodarki wodnej lub inżynierii środowiska z elementami hydrologii, geodezji i zagospodarowania przestrzennego,
• 1 rok doświadczenia zawodowego,
• szkolenie z zakresu MIKE (11, 21, FLOOD),
• prawo jazdy kat. B,
• znajomość języka angielskiego w stopniu średnio zaawansowanym.

Wymagania dodatkowe:
• studia podyplomowe w zakresie Geograficznych Systemów Informacyjnych,
• umiejętność negocjacji,
• umiejętność pracy w zespole,
• łatwość nawiązywania kontaktów,
• obsługa specjalistycznych programów komputerowych: pakiet MS Office, programów GIS-owych - ARC GIS (Spatial Analyst, 3D Analist), oprogramowania MIKE.

Szczegóły

Źródło: RZGW w Krakowie