wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-07-23| Imprezy

Wkrótce konferencja w Pogorzelicy

Zachodniopomorska Geodezyjna Izba Gospodarcza organizuje w Pogorzelicy (23-25 września) konferencję z cyklu „Prawo w geodezji”. Będzie to już 16. konferencja na Ziemi Szczecińskiej o tematyce geodezyjnej, organizowana po raz 15. w Pogorzelicy, a po raz 3. w tym cyklu.


Wkrótce konferencja w Pogorzelicy

Organizatorzy mają nadzieję, że do czasu konferencji zostanie poddany pod publiczną dyskusję rewolucyjny projekt nowego prawa geodezyjnego opracowanego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Zostaną też prawdopodobnie opublikowane przepisy wykonawcze do Ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej. Chcą także poruszyć temat implementacji dyrektywy usługowej w odniesieniu do usług świadczonych przez przedsiębiorców geodezyjnych oraz problematykę prawną geodezji w budownictwie, zarządzaniu PKP, w resorcie MON itd. Liczą więc, że spotkanie w Pogorzelicy zaowocuje podsumowaniem dyskusji i wypracowaniem konstruktywnych wniosków. Już teraz otwierają dyskusję na stronie WWW ZGIG. Istotną częścią seminarium będzie panel referatowo-dyskusyjny na temat „Prawo geodezyjne – jego ostateczny kształt”.

Zgłoszone referaty:
1. Jan Borkiewicz „Geodezja w praktyce wykonawstwa budowlanego – uwagi i wnioski”
2. Tomasz Bałaban „Problematyka geodezyjna terenów zamkniętych PKP SA”
3. Magdalena Durzyńska „Propozycje zmian w zakresie procedury rozgraniczenia nieruchomości”
4. Dariusz Felcenloben „Istniejący i oczekiwany model katastru”
5. Bogdan Grzechnik „Geodezja – prawo czy bezprawie?”
6. Andrzej Gwizdka „Geodezja w gospodarce morskiej”
7. Wiesław Pawłowski „Normalizacja w geodezji”
8. Witold Radzio „Prawo geodezyjne i kartograficzne – główne problemy do rozwiązania”
9. Stefan Balcer „Implementacja europejskiej dyrektywy usługowej do polskiej geodezji”

Szczegóły

Źródło: Sławomir Leszko (ZGIG)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS