Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-07-19| Geodezja, Przetargi, Edukacja, Kataster

Scalanie gruntów w ramach SPO - stan realizacji


Jeden nowo złożony wniosek na kwotę ponad 3,5 mln zł oraz cztery kolejne wnioski o płatność na łączną kwotę blisko 1 mln złotych to najnowsza zmiana w bilansie stanu zaawansowania prac obejmujących działanie 2.2 „Scalanie gruntów” w ramach realizacji Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”.

Mamy zatem łącznie 19 wniosków o płatność na kwotę ponad 3 mln zł (stanowi to zaledwie 3,58% wykorzystania limitu) i 43 złożone wnioski na kwotę ponad 172 mln zł (ponad dwukrotnie przekracza ona przyznany limit środków). O jedną zmieniła się natomiast liczba zawartych umów w stosunku publikacji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 20 kwietnia (w tej chwili jest ich 19). Informacje te opublikowało właśnie MRiRW w „SPOtkaniach tygodniowych” nr 28/2006 (49) z 13 lipca. Wciąż możliwe jest składanie wniosków w ramach tego działania (terminy naboru ustalane są przez samorządy województw). W dalszym ciągu w ramach tego działania nie zrealizowano natomiast ani jednej płatności.

Ponownie dla jasności przypomnę, że pierwszym etapem pozyskiwania środków na dofinansowanie projektów scaleniowych jest „złożenie wniosku”. Następnie wniosek przechodzi weryfikację i jeśli ten etap zakończy się pozytywnie, podpisywana jest umowa. Ostatnim etapem (bezpośrednio poprzedzającym realizację płatności) jest „złożenie wniosku o płatność”.

Istotny tym razem okazuje się również kurs walut. Limity finansowe dla wszystkich działań w ramach tego programu opublikowane w informacji z 13 lipca zostały przeliczone wg kursu 1 euro = 4,0818 zł, wcześniejsze w tym roku wahały się w granicach 1 euro = 3,9 zł. I tak dla działania 2.2 limit środków określony jeszcze w informacji z 6 lipca wynosił 83 561 381,00 zł, a już w bieżącym numerze określono go na poziomie ponad trzy miliony wyższym. Ma to również - co oczywiste - wpływ na zmianę wskaźników procentowych.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS