wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-04-16| Geodezja, Edukacja, Instytucje, Imprezy

Rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Geodezyjnych

Wczoraj (15 kwietnia) na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rozpoczęła się trzydniowa V Ogólnopolska Konferencja Kół Naukowych Studentów Geodezji.


Rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Geodezyjnych

W sesji naukowej biorą udział członkowie z kół naukowych m.in. z: Gliwic (Politechnika Śląska), Krakowa (AGH i Uniwersytet Rolniczy), Warszawy (PW i WAT), Wrocławia (Uniwersytet Przyrodniczy) oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu.

W pierwszym dniu konferencji zdecydowana większość referatów poświęcona była praktycznym aspektom geodezji, kartografii i GIS. Przedstawiono m.in. opracowanie dokumentacji geodezyjno-kartograficznej do celów projektowych dla obiektu ?Rezerwat kompleksu drzewostanu chronionego ? Kanigóra?. Odbyła się też prezentacja dotycząca analizy poziomowości lodowiska na potrzeby Polskiego Związku Curlingowego, w której autorki przekonywały, że w tani i prosty sposób można wykonać pomiary wysokości lodu. Znalazły się jednak tematy o charakterze bardziej ogólnym. Studentki z Wrocławia porównały dokładności pomiaru precyzyjnych niwelatorów kodowych: Leica DNA003, Trimble DINI-03 i Topcon DL-101C. Ich koleżanki z tej samej uczelni przedstawiły referat pt. ?Wyznaczanie stałej dodawania dla zestawu tachimetr elektroniczny + lustro dalmierze?, przedstawiając wyniki pomiarów porównawczych dla różnych konfiguracji zestawów sprzętu. Co ciekawe, wiele referatów dotyczyło skaningu laserowego i opracowywania modeli 3D. Studenci z Wrocławia omówili zastosowanie skaningu laserowego do budowy modelu przestrzennego Jaskini Niedźwiedziej? oraz ?Modelowanie deformacji ściany budynku pomierzonej naziemnym skaningiem laserowym?.

Dziś drugi dzień spotkania, podczas którego zaplanowano wiele prezentacji dotyczących fotogrametrii, w tym m.in. prezentacja nt. wykorzystania metod fotogrametrii do wykonania wirtualnej kopii skały wspinaczkowej lub też pomiarów kontrolnych geometrii samolotu na przykładzie niwelacji płatowca TS-11 ?ISKRA?. Po południu odbędzie się również prezentacja firm geodezyjnych i pokaz sprzętu, natomiast w trzecim dniu konferencji studenci wezmą udział w grze miejskiej.

Impreza organizowana jest przez Ogólnopolski Klub Studentów Geodezji oraz Koło Naukowe Geodetów AGH. Głównymi partnerami wydarzenia są firmy Intergraph i MGGP SA. Honorowy patronatem nad imprezą objęło Stowarzyszenie Geodetów Polskich.

Źródło: AGH


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Szkoda, że autorka artykułu nie wykazała się większą dziennikarską starannością i nie napisała go w oparciu o zmodyfikowany program, który został dostosowany do żałoby narodowej. Tzn. konferencja była dwudniowa, a nie trzy, nie ma gry miejskiej ani żadnych pierwotnie zaplanowanych imprez o charakterze rozrywkowym.
odpowiedz zgłoś
Ale referaty... Cóż za ciekawe referaty... Porównanie sprzętów... Stała dodawania... O takich rzeczach to można sobie wypracowanka na zajęcia pisać... a nie prezentować to na konferencjach... Mam nadzieję, że na tej konferencji znalazły się jeszcze jakieś ambitniejsze prace, a nie tylko referaty z ćwiczeń...
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS