Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2010-04-16 | Geodezja, Edukacja, Instytucje, Imprezy

Rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Geodezyjnych

Wczoraj (15 kwietnia) na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rozpoczęła się trzydniowa V Ogólnopolska Konferencja Kół Naukowych Studentów Geodezji.


Ilustracja: Rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Geodezyjnych

W sesji naukowej biorą udział członkowie z kół naukowych m.in. z: Gliwic (Politechnika Śląska), Krakowa (AGH i Uniwersytet Rolniczy), Warszawy (PW i WAT), Wrocławia (Uniwersytet Przyrodniczy) oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu.

W pierwszym dniu konferencji zdecydowana większość referatów poświęcona była praktycznym aspektom geodezji, kartografii i GIS. Przedstawiono m.in. opracowanie dokumentacji geodezyjno-kartograficznej do celów projektowych dla obiektu ?Rezerwat kompleksu drzewostanu chronionego ? Kanigóra?. Odbyła się też prezentacja dotycząca analizy poziomowości lodowiska na potrzeby Polskiego Związku Curlingowego, w której autorki przekonywały, że w tani i prosty sposób można wykonać pomiary wysokości lodu. Znalazły się jednak tematy o charakterze bardziej ogólnym. Studentki z Wrocławia porównały dokładności pomiaru precyzyjnych niwelatorów kodowych: Leica DNA003, Trimble DINI-03 i Topcon DL-101C. Ich koleżanki z tej samej uczelni przedstawiły referat pt. ?Wyznaczanie stałej dodawania dla zestawu tachimetr elektroniczny + lustro dalmierze?, przedstawiając wyniki pomiarów porównawczych dla różnych konfiguracji zestawów sprzętu. Co ciekawe, wiele referatów dotyczyło skaningu laserowego i opracowywania modeli 3D. Studenci z Wrocławia omówili zastosowanie skaningu laserowego do budowy modelu przestrzennego Jaskini Niedźwiedziej? oraz ?Modelowanie deformacji ściany budynku pomierzonej naziemnym skaningiem laserowym?.

Dziś drugi dzień spotkania, podczas którego zaplanowano wiele prezentacji dotyczących fotogrametrii, w tym m.in. prezentacja nt. wykorzystania metod fotogrametrii do wykonania wirtualnej kopii skały wspinaczkowej lub też pomiarów kontrolnych geometrii samolotu na przykładzie niwelacji płatowca TS-11 ?ISKRA?. Po południu odbędzie się również prezentacja firm geodezyjnych i pokaz sprzętu, natomiast w trzecim dniu konferencji studenci wezmą udział w grze miejskiej.

Impreza organizowana jest przez Ogólnopolski Klub Studentów Geodezji oraz Koło Naukowe Geodetów AGH. Głównymi partnerami wydarzenia są firmy Intergraph i MGGP SA. Honorowy patronatem nad imprezą objęło Stowarzyszenie Geodetów Polskich.

Źródło: AGH


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Szkoda, że autorka artykułu nie wykazała się większą dziennikarską starannością i nie napisała go w oparciu o zmodyfikowany program, który został dostosowany do żałoby narodowej. Tzn. konferencja była dwudniowa, a nie trzy, nie ma gry miejskiej ani żadnych pierwotnie zaplanowanych imprez o charakterze rozrywkowym.
  
Ale referaty... Cóż za ciekawe referaty... Porównanie sprzętów... Stała dodawania... O takich rzeczach to można sobie wypracowanka na zajęcia pisać... a nie prezentować to na konferencjach... Mam nadzieję, że na tej konferencji znalazły się jeszcze jakieś ambitniejsze prace, a nie tylko referaty z ćwiczeń...
  



zobacz też:

Zapowiedź Konferencji Studenckich Kół Geodezyjnych

Studenci geodezji organizują już piątą Ogólnopolską Konferencję Studenckich Naukowych Kół...

Górnicze spotkanie Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji

W dniach 20-22 listopada na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska...


wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
kątnica z lunetą to po prostu astrolabia?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Wacław Bobrowski (1889-1959)

Wacław  Bobrowski  (1889-1959)
Urodził się 26 lutego 1889 r. w Żłobinie koło Bobrujska w rodzinie ziemiańskiej jako syn Jerzego i Zuzanny z domu Rudomino. W latach 1901-09 uczęszczał do szkoły realnej w Wilnie. W 1910 r. rozpoczął studia w Konstantynowskim Instytucie Mierniczym w...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1420
W Samarkandzie powstaje słynne w średniowieczu obserwatorium astronomiczne. Zbudowano w nim wielki kamienny sekstans będący wycinkiem (60°) łuku o promieniu 40 m.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama