Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2010-04-16| Geodezja, Edukacja, Instytucje, Imprezy

Rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Geodezyjnych

Wczoraj (15 kwietnia) na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rozpoczęła się trzydniowa V Ogólnopolska Konferencja Kół Naukowych Studentów Geodezji.


Rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Geodezyjnych

W sesji naukowej biorą udział członkowie z kół naukowych m.in. z: Gliwic (Politechnika Śląska), Krakowa (AGH i Uniwersytet Rolniczy), Warszawy (PW i WAT), Wrocławia (Uniwersytet Przyrodniczy) oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu.

W pierwszym dniu konferencji zdecydowana większość referatów poświęcona była praktycznym aspektom geodezji, kartografii i GIS. Przedstawiono m.in. opracowanie dokumentacji geodezyjno-kartograficznej do celów projektowych dla obiektu ?Rezerwat kompleksu drzewostanu chronionego ? Kanigóra?. Odbyła się też prezentacja dotycząca analizy poziomowości lodowiska na potrzeby Polskiego Związku Curlingowego, w której autorki przekonywały, że w tani i prosty sposób można wykonać pomiary wysokości lodu. Znalazły się jednak tematy o charakterze bardziej ogólnym. Studentki z Wrocławia porównały dokładności pomiaru precyzyjnych niwelatorów kodowych: Leica DNA003, Trimble DINI-03 i Topcon DL-101C. Ich koleżanki z tej samej uczelni przedstawiły referat pt. ?Wyznaczanie stałej dodawania dla zestawu tachimetr elektroniczny + lustro dalmierze?, przedstawiając wyniki pomiarów porównawczych dla różnych konfiguracji zestawów sprzętu. Co ciekawe, wiele referatów dotyczyło skaningu laserowego i opracowywania modeli 3D. Studenci z Wrocławia omówili zastosowanie skaningu laserowego do budowy modelu przestrzennego Jaskini Niedźwiedziej? oraz ?Modelowanie deformacji ściany budynku pomierzonej naziemnym skaningiem laserowym?.

Dziś drugi dzień spotkania, podczas którego zaplanowano wiele prezentacji dotyczących fotogrametrii, w tym m.in. prezentacja nt. wykorzystania metod fotogrametrii do wykonania wirtualnej kopii skały wspinaczkowej lub też pomiarów kontrolnych geometrii samolotu na przykładzie niwelacji płatowca TS-11 ?ISKRA?. Po południu odbędzie się również prezentacja firm geodezyjnych i pokaz sprzętu, natomiast w trzecim dniu konferencji studenci wezmą udział w grze miejskiej.

Impreza organizowana jest przez Ogólnopolski Klub Studentów Geodezji oraz Koło Naukowe Geodetów AGH. Głównymi partnerami wydarzenia są firmy Intergraph i MGGP SA. Honorowy patronatem nad imprezą objęło Stowarzyszenie Geodetów Polskich.

Źródło: AGH


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama