wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-11-27| Geodezja, Mapy, Przetargi

Gaz-System SA: udzielenie zamówienia w przetargu na badanie posadowienia gazociągu przy przekroczeniu cieków wodnychDziś (27 listopada) Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz – System SA oddział w Rembelszczyźnie opublikował informację o udzieleniu zamówienia na badanie posadowienia gazociągu przy przekroczeniu cieków wodnych. Prace wykona PBG S.A. z Przeźmierowa. Końcowa wartość zamówienia: 1,1 mln zł.

Zgodnie z zamówieniem prace nalezy przeprowadzić zgodnie z dokumentacją Systemu Eksploatacji Sieci Przesyłowej:
1. Uzyskanie uzgodnień urzędowych do wykonania pracy.
2. Uzyskanie pozwoleń na wejście w teren od właścicieli gruntów leżących w rejonie planowanych prac i wypłata związanych z tym odszkodowań.
3. Lokalizację gazociągu po obu stronach rzeki (weryfikacja istniejących oznakowań trasy), w oparciu o mapę sytuacyjno-wysokościową.
4. Wykonanie pomiarów posadowienia gazociągu w nurcie rzeki przy wykorzystaniu zwiadu nurkowego.
5. Wykonanie pomiarów batymetrycznych dna łączonymi metodami: akustyczną (czas próbkowania 1 sekunda) i georadarową (czas próbkowania 0,05 sekundy).
6. Wykonanie w osi gazociągu pomiaru profilu poprzecznego oraz w pasie po min. 15 m od osi gazociągu profilu podłużnego dna rzeki.
7. Wykonanie pomiarów geodezyjnych posadowienia gazociągu z podaniem rzędnych gazociągu, dna oraz brzegów, w oparciu o repery państwowego układy współrzędnych.
8. Sporządzenie dokumentacji z badań w postaci profilu podłużnego po osi gazociągu i dna cieku w odległości 15,0 m od osi gazociągu w powiązaniu z punktami pomiarowymi oznaczonymi na mapie sytuacyjno-wysokościowej w wersji papierowej 2 egzemplarze oraz w wersji elektronicznej – 1 egzemplarz.
9. Opracowanie wniosków i zaleceń dla dalszej eksploatacji gazociągu.

Przetarg odbywał się w procedurze otwartej, a jedynym kryterium udzielenia zamówienia była cena. Zgodnie z informacją zawartą w ogłoszeniu, zakończenie prac przewidziano na 30 listopada 2010 r.

Źródło: TED


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS