wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-11-23| Geodezja, Mapy, Prawo, Imprezy

Seminarium w Szreniawie


18 listopada 2009 r. w Szreniawie (woj. wielkopolskie) odbyło się seminarium z cyklu „Rozwój obszarów wiejskich” na temat „Kataster nieruchomości. Aktualne problemy rozwojowe wsi”.

W ramach trzech sesji referaty wygłosili między innymi: dyrektor Departamentu Informacji o Nieruchomościach GUGiK Alicja Kulka („Stan i perspektywy rozwoju katastru w Polsce”), wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego w Poznaniu Lidia Danielska („Prace legislacyjne w zakresie ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne”), geodeta województwa Wojciech Zając („Aktualne problemy działalności geodezyjnej w administracji samorządowej województwa wielkopolskiego”). Przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprezentował program działań w zakresie rozwoju obszarów wiejskich w latach 2007-2013. W ostatniej sesji wystąpił przedstawiciel Związku Pracodawców, Dzierżawców i Właścicieli Rolnych w Bydgoszczy. Odniósł się on do projektu zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami SP z punktu widzenia dzierżawców oraz przedstawiciel Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, przedstawił także stanowisko Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego wobec projektowanej ustawy o wyprzedaży ziemi z zasobów SP.

Organizatorami seminarium byli: Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział Wielkopolski w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Lidia Danielska, WINGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt