wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-27| Mapy, Imprezy

Najlepsze mapy i atlasy z lat 2008-2009 w konkursie PTTK


Jury XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej w kategorii Mapy i Atlasy najwyżej oceniło publikację „Jura Krakowsko-Częstochowska. Atlas rowerowy” wydawnictwa Compass.

Przegląd towarzyszył tegorocznym Targom Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2009, które odbyły się w Poznaniu w dniach 21-24 października 2009. Do konkursu rekomendowano publikacje wydane w latach 2008-2009 nadesłane przez wydawców oraz zgłoszone zgodnie z regulaminem przez członków Komisji Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK i Wielkopolskiego Klubu Publicystów Krajoznawczych. Prezentowane były publiczności odwiedzającej Tour Salon na specjalnej wystawie.

Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej to konkurs, w którym publikacje oceniane są pod kątem edytorskim, a nagradzani zostają ich wydawcy. Ocena odbywa się w pięciu kategoriach: Albumy Krajoznawcze, Przewodniki, Monografie i Inne Opracowania Krajoznawcze, Mapy i Atlasy, Informatory Krajoznawcze i Foldery.

Jury pod przewodnictwem Wiesława Ostrowskiego (Warszawa) w składzie: Mirosław Foć (Poznań); Mariusz Kołodziejczak (Poznań); Bogdan Kucharski (Poznań); Wojciech Napiórkowski (Płock); Małgorzata Pawłowska (Suwałki) w kategorii Mapy i Atlasy najwyżej oceniło następujące publikacje:
1. „Jura Krakowsko-Częstochowska. Atlas rowerowy”, Wydawnictwo Compass – za przejrzystą i szczegółową prezentację treści na mapach, uzupełnioną poglądowymi zdjęciami najciekawszych obiektów;
2. „Atlas turystyczny województwa łódzkiego”, Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych im. E. Romera SA – za czytelność map i syntetyczne informacje krajoznawcze;
3. „Śląsk Opolski”, Oficyna Piastowska – za poglądową i wszechstronną charakterystykę atrakcji turystycznych województwa opolskiego.


Okładka i fragment zwycięskiej publikacji

Źródło: PTTK, tour-salon.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje Gratuluję Firmie Compass dobrej mapy, ale przede wszystkim gratuluję regionowi Jury Krakowsko-Częstochowskiej urządzenia tak światnych tras rowerowych. Polecam wszystkim amatorom wycieczek na dwóch kółkach!!!zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt