wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-10-27| Mapy, Imprezy

Najlepsze mapy i atlasy z lat 2008-2009 w konkursie PTTK


Jury XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej w kategorii Mapy i Atlasy najwyżej oceniło publikację „Jura Krakowsko-Częstochowska. Atlas rowerowy” wydawnictwa Compass.

Przegląd towarzyszył tegorocznym Targom Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2009, które odbyły się w Poznaniu w dniach 21-24 października 2009. Do konkursu rekomendowano publikacje wydane w latach 2008-2009 nadesłane przez wydawców oraz zgłoszone zgodnie z regulaminem przez członków Komisji Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK i Wielkopolskiego Klubu Publicystów Krajoznawczych. Prezentowane były publiczności odwiedzającej Tour Salon na specjalnej wystawie.

Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej to konkurs, w którym publikacje oceniane są pod kątem edytorskim, a nagradzani zostają ich wydawcy. Ocena odbywa się w pięciu kategoriach: Albumy Krajoznawcze, Przewodniki, Monografie i Inne Opracowania Krajoznawcze, Mapy i Atlasy, Informatory Krajoznawcze i Foldery.

Jury pod przewodnictwem Wiesława Ostrowskiego (Warszawa) w składzie: Mirosław Foć (Poznań); Mariusz Kołodziejczak (Poznań); Bogdan Kucharski (Poznań); Wojciech Napiórkowski (Płock); Małgorzata Pawłowska (Suwałki) w kategorii Mapy i Atlasy najwyżej oceniło następujące publikacje:
1. „Jura Krakowsko-Częstochowska. Atlas rowerowy”, Wydawnictwo Compass – za przejrzystą i szczegółową prezentację treści na mapach, uzupełnioną poglądowymi zdjęciami najciekawszych obiektów;
2. „Atlas turystyczny województwa łódzkiego”, Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych im. E. Romera SA – za czytelność map i syntetyczne informacje krajoznawcze;
3. „Śląsk Opolski”, Oficyna Piastowska – za poglądową i wszechstronną charakterystykę atrakcji turystycznych województwa opolskiego.


Okładka i fragment zwycięskiej publikacji

Źródło: PTTK, tour-salon.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje Gratuluję Firmie Compass dobrej mapy, ale przede wszystkim gratuluję regionowi Jury Krakowsko-Częstochowskiej urządzenia tak światnych tras rowerowych. Polecam wszystkim amatorom wycieczek na dwóch kółkach!!!zobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS