Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-10-21| GNSS, GIS, Firma, Edukacja, Instytucje

Konkurs SPACE trwa


Do 8 grudnia br. można składać wnioski projektowe w trzecim konkursie, który organizowany jest w ramach priorytetu SPACE w 7. Programie Ramowym w zakresie badań i rozwoju technologicznego (7PR).

Złożone już wnioski o dofinansowanie projektów dotyczących przestrzeni kosmicznej prezentowane były podczas Międzynarodowego Dnia Informacyjnego SPACE, który odbył się w Warszawie 16 września. Wśród nich znalazło się wiele propozycji z całej Europy. Polacy zaprezentowali m.in.: pomysł „Safe City GIS” autorstwa Zbigniewa Łuniewskiego, Krzysztofa Bronieckiego i Andrzeja Stępnowskiego. Zakłada on opracowanie bazy informacji, dzięki którym analizowane i przewidywane będą zjawiska związane z zagrożeniami w mieście. Ponadto Marek Banaszkiewicz przedstawił projekt „Geoland-2” – kontynuację funkcjonującego w ramach GMES przedsięwzięcia Geoland, którego celem było zastosowanie wyników badań powierzchni Ziemi.
więcej propozycji projektów

Oferty można składać do 8 grudnia br. łącznie z partnerami, których znaleźć można m.in. w bazie Krajowego Punktu Kontaktowego (KPK) Programów Badawczych UE.

Źródło: Piotr Świerczyński, KPK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS