Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-10-15| GNSS, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Edukacja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Mapathon, czyli kartograficzne pospolite ruszenie


Uczestnicy otwartego projektu kartograficznego OpenStreetMap (OSM) organizują w dniach 16-18 października akcję zbiorowego kartowania Atlanty, stolicy stanu Georgia. Jej głównym celem jest wzbogacenie zasobów OSM o nowe, szczegółowe dane przestrzenne.

Przedstawiciele projektu zakładają, że dzięki przedsięwzięciu do końca tego roku uda się opracować najbardziej szczegółową mapę dla całej Atlanty. Ma ona prezentować nie tylko sieć drogową, lecz również ścieżki rowerowe, chodniki, tereny kampusów uniwersyteckich, zabytków, punkty użyteczności publicznej, a nawet takie szczegóły, jak budki telefonów alarmowych. W akcji kartowania weźmie udział blisko 200 ochotników, którzy wyposażeni będą w odbiorniki GPS. W programie przewidziano również szkolenia z zakresu obsługi urządzeń nawigacyjnych oraz wprowadzania danych w portalu OSM. Projekt Mapathon powstaje dzięki współpracy państwowych uniwersytetów ze stanu Georgia.
Zgodnie z ideą OpenStreetMap plan Atlanty będzie dostępny dla wszystkich i będzie można go wykorzystywać za darmo nawet w celach komercyjnych.
Przedstawiciele OSM zachęcają lokalne społeczności do inicjowania kolejnych tego typu akcji zwanych „Map Parties”. Szczegóły dotyczące organizacji tego typu przedsięwzięć można znaleźć na stronie internetowej.


plan Londynu przed (powyżej) i po (poniżej) dwudniowego Mapathonu

Źródło: OSM.org, BBC News


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS