Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2009-09-22 | GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Edukacja, Imprezy, Kataster

Szczegółowy program XIX Konferencji PTIP


Opublikowano właśnie szczegółowy program XIX Konferencji Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej pod hasłem „Modernizacja polskich zasobów geoinformacyjnych w ramach INSPIRE”, która odbędzie się w Bibliotece Narodowej w Warszawie w dniach 5-7 października 2009 r.

Obrady w pierwszym dniu konferencji (5 października 2009, audytorium) poświęcone będą głównie problematyce szeroko pojętego kształcenia w dziedzinie geoinformacji. Użytecznym podczas obrad będzie zeszyt Roczników Geomatyki 2009 t. VII z. 3(33) zatytułowany Kształcenie w dziedzinie geoinformacji (Education in geoinformation), w którym opublikowano: 12 artykułów, w tym artykuł prof. dr hab. Andrzeja Statecznego przedstawiający inicjatywę utworzenia kierunku studiów w dziedzinie geoinformacji, oraz opinie na temat proponowanego kierunku studiów przedstawicieli świata akademickiego, reprezentujących różne uczelnie, dyscypliny naukowe i kierunki nauczania. W pierwszym dniu konferencji odbędzie się też Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Członków PTIP.

W drugim dniu konferencji (6 października 2009, audytorium) nastąpi prezentacja projektu Edukacyjne wsparcie procesu wdrażania dyrektywy INSPIRE w administracji samorządowej w kontekście podniesienia jakości usług i efektywności działania realizowanego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projektowi temu poświęcone będą: • sesja szkoleniowa Geoinformacja w administracji samorządowej – projekt POKL oraz • warsztaty Geoportale w infrastrukturze informacji przestrzennej.

Obrady w drugim i trzecim dniu konferencji (6 października 2009 sala 218 i audytorium; 7 października 2009, audytorium) obejmą 9 sesji referatowych. Teksty referatów przedstawianych podczas konferencji, zrecenzowane i zakwalifikowane do druku jako artykuły w Rocznikach Geomatyki, będą zawarte w zeszytach 3(33), 4(34) i 5(35) tomu VII stanowiących materiały konferencyjne, a także w zeszycie 1(37) tomu VIII, który ukaże się po konferencji.
W trzecim dniu odbędzie się m.in. wyodrębniona organizacyjnie konferencja Standaryzacja i integracja danych geodezyjnych i kartograficznych (7 października 2009, audytorium) zorganizowana przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii i Biuro Geodety Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Wypracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod integracji danych katastralnych, mapy zasadniczej i Bazy Danych Topograficznych oraz modernizacji usług publicznych świadczonych przez Służbę Geodezyjną i Kartograficzną”.

Program ramowy
Program szczegółowy

Źródło: PTIP


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

cenzura PAN Administrator już cenzurował wypowiedzi na temat techmeksu, i co się stało. Firmy już prawie nie ma.
  
Do administratora Szanowny Administratorze. Rozumiem, że gdyby ktoś zechciał Gombrowiczowską Ferdydurke cytować, też zostałby okrzyknięty mianem chama. Od kiedy intelektualna kopulacja jest słowem chamskim?! Panie Administratorze, nie odrobił Pan pracy domowej z polskiego. Serdeczności i do nauki!
  
mimochodem żłobkowa purystyczno-dęta żenada. Nawet Trzeźwa transpozycja wam nie pomoże !
  
Do Trzeźwego Koledze Trzeźwemu radzę się skupić na studiowaniu notek Geoforum z serii: Czy wiesz, że... Np. ównanie Schr
  
Do purysty Panie Purysta! Przez takich jak Pan, cała nasza ukochana geodezja chwieje się w posadach, nazywajmy rzeczy po imieniu, jak coś jest chamstwem to jest chamstwem, a nie niezręcznością czy omyłką. A jak coś jest służbą to służbą, a nie zabawą w piaskownicy!
  
na marginesie Proszę Administratora o wypowiadanie się w sposób cywilizowany i usunięcie z własnej wypowiedzi słowa chamskie.
  
ADMINISTRATOR Administrator będzie konsekwentnie usuwał wszelkie chamskie i wulgarne wypowiedzi. Komentatorów, którzy mają problemy z wyrażaniem swych opinii w cywilizowany sposób proszę o odwiedzanie innych stron.
  
Czy ktoś tego słucha Zastanawiam się czy na konferencjach ktoś słucha wystąpień, czy bardziej chodzi o zakulisowe gry, łapanki, przepychanki, lans itede. Sądząc po bełkotliwych tytułach: implementacja, standaryzacja, algorytmizacja, serwisy, można by rzec: intelektualna [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA]
  
Bicie piany Następna konferencja z serii uwielbienia i poddaństwa dla prostujących banany eurokratów
  



zobacz też:

Zapowiedź konferencji z cyklu „Cyfrowe spotkania z zabytkami”

„Obraz jako przedmiot i metoda badań” to hasło trzeciej...

Zapowiedź XXI Jesiennej Szkoły Geodezji imienia Jacka Rejmana

Tegoroczna edycja imprezy pod hasłem "Geodezja i Geoinformatyka XXI wieku" odbędzie...

Zapowiedź pierwszego międzynarodowego szczytu GeoDesign

W dniach 6-8 stycznia 2010 roku w siedzibie ESRI w kalifornijskim mieście Redlands odbędzie...

Zapowiedź Konferencji Historyków Kartografii: nie tylko o przeszłości

W dniach 24-26 września w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym na warszawskich...


wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
Jules S.C. Dumont D’urville, żeglarz i podróżnik, autor map Mórz Południowych, zginął w pierwszej katastrofie kolejowej, która wydarzyła się 8 maja 1842 r. pod Paryżem?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Bogdan Ney (1935-2020)

Bogdan Ney (1935-2020)
Wybitny naukowiec, wieloletni dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii oraz członek wielu gremiów geodezyjnych. Zakres działalności naukowej profesora Bogdan Neya był bardzo obszerny i obejmował zagadnienia związane z badaniami w zakresie teorii...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1635
Angielski matematyk Henry Gellibrand (1597-1636) udowadnia, że bieguny magnetyczne Ziemi zmieniają swe położenie.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama