wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-09-22| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Edukacja, Imprezy, Kataster

Szczegółowy program XIX Konferencji PTIP


Opublikowano właśnie szczegółowy program XIX Konferencji Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej pod hasłem „Modernizacja polskich zasobów geoinformacyjnych w ramach INSPIRE”, która odbędzie się w Bibliotece Narodowej w Warszawie w dniach 5-7 października 2009 r.

Obrady w pierwszym dniu konferencji (5 października 2009, audytorium) poświęcone będą głównie problematyce szeroko pojętego kształcenia w dziedzinie geoinformacji. Użytecznym podczas obrad będzie zeszyt Roczników Geomatyki 2009 t. VII z. 3(33) zatytułowany Kształcenie w dziedzinie geoinformacji (Education in geoinformation), w którym opublikowano: 12 artykułów, w tym artykuł prof. dr hab. Andrzeja Statecznego przedstawiający inicjatywę utworzenia kierunku studiów w dziedzinie geoinformacji, oraz opinie na temat proponowanego kierunku studiów przedstawicieli świata akademickiego, reprezentujących różne uczelnie, dyscypliny naukowe i kierunki nauczania. W pierwszym dniu konferencji odbędzie się też Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Członków PTIP.

W drugim dniu konferencji (6 października 2009, audytorium) nastąpi prezentacja projektu Edukacyjne wsparcie procesu wdrażania dyrektywy INSPIRE w administracji samorządowej w kontekście podniesienia jakości usług i efektywności działania realizowanego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projektowi temu poświęcone będą: • sesja szkoleniowa Geoinformacja w administracji samorządowej – projekt POKL oraz • warsztaty Geoportale w infrastrukturze informacji przestrzennej.

Obrady w drugim i trzecim dniu konferencji (6 października 2009 sala 218 i audytorium; 7 października 2009, audytorium) obejmą 9 sesji referatowych. Teksty referatów przedstawianych podczas konferencji, zrecenzowane i zakwalifikowane do druku jako artykuły w Rocznikach Geomatyki, będą zawarte w zeszytach 3(33), 4(34) i 5(35) tomu VII stanowiących materiały konferencyjne, a także w zeszycie 1(37) tomu VIII, który ukaże się po konferencji.
W trzecim dniu odbędzie się m.in. wyodrębniona organizacyjnie konferencja Standaryzacja i integracja danych geodezyjnych i kartograficznych (7 października 2009, audytorium) zorganizowana przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii i Biuro Geodety Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Wypracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod integracji danych katastralnych, mapy zasadniczej i Bazy Danych Topograficznych oraz modernizacji usług publicznych świadczonych przez Służbę Geodezyjną i Kartograficzną”.

Program ramowy
Program szczegółowy

Źródło: PTIP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
cenzura PAN Administrator już cenzurował wypowiedzi na temat techmeksu, i co się stało. Firmy już prawie nie ma.
odpowiedz zgłoś
Do administratora Szanowny Administratorze. Rozumiem, że gdyby ktoś zechciał Gombrowiczowską Ferdydurke cytować, też zostałby okrzyknięty mianem chama. Od kiedy intelektualna kopulacja jest słowem chamskim?! Panie Administratorze, nie odrobił Pan pracy domowej z polskiego. Serdeczności i do nauki!
odpowiedz zgłoś
mimochodem żłobkowa purystyczno-dęta żenada. Nawet Trzeźwa transpozycja wam nie pomoże !
odpowiedz zgłoś
Do Trzeźwego Koledze Trzeźwemu radzę się skupić na studiowaniu notek Geoforum z serii: Czy wiesz, że... Np. ównanie Schr
odpowiedz zgłoś
Do purysty Panie Purysta! Przez takich jak Pan, cała nasza ukochana geodezja chwieje się w posadach, nazywajmy rzeczy po imieniu, jak coś jest chamstwem to jest chamstwem, a nie niezręcznością czy omyłką. A jak coś jest służbą to służbą, a nie zabawą w piaskownicy!
odpowiedz zgłoś
na marginesie Proszę Administratora o wypowiadanie się w sposób cywilizowany i usunięcie z własnej wypowiedzi słowa chamskie.
odpowiedz zgłoś
ADMINISTRATOR Administrator będzie konsekwentnie usuwał wszelkie chamskie i wulgarne wypowiedzi. Komentatorów, którzy mają problemy z wyrażaniem swych opinii w cywilizowany sposób proszę o odwiedzanie innych stron.
odpowiedz zgłoś
Czy ktoś tego słucha Zastanawiam się czy na konferencjach ktoś słucha wystąpień, czy bardziej chodzi o zakulisowe gry, łapanki, przepychanki, lans itede. Sądząc po bełkotliwych tytułach: implementacja, standaryzacja, algorytmizacja, serwisy, można by rzec: intelektualna [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA]
odpowiedz zgłoś
Bicie piany Następna konferencja z serii uwielbienia i poddaństwa dla prostujących banany eurokratów
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS