wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-09| GNSS, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma

Nowy palmtop Getac PS236 dla GIS


Amerykańska firma Getac wypuściła na rynek nowy palmtop PS236 przeznaczony do pracy w terenie. Urządzenie wyposażone jest w odbiornik GPS, cyfrowy aparat fotograficzny, elektroniczny kompas, wysokościomierz oraz modem GPS/GPRS, Wi-fi i Bluetooth. W Europie analogiczny palmtop sprzedawane będzie pod nazwą Nautiz X7 przez niemiecką firmę Handheld Europe.

Urządzenie wyposażone jest w 20-kanałowy odbiornik SiRF Star III, który wyznacza współrzędne z dokładnością 5 metrów, a przy wykorzystaniu technologii DGPS – od 1 do 3 metrów. Dzięki aparatowi cyfrowemu o matrycy 3 MPx z autofokusem, kompasowi i wysokościomierzowi palmtop Getac wykonuje zdjęcia, które zapisuje wraz z informacją o miejscu wykonania obrazu (tj. współrzędne, wysokość, azymut). Opcjonalnie urządzenie może być także wyposażone w czytnik kodów kreskowych. Wykorzytsanie technologii WWAN (HSDPA/WCDMA/EDGE/GPRS/GSM), Wi-fi i Bluetooth umożliwia z kolei sprawną wymianę danych oraz prowadzenie rozmów telefonicznych.

Urządzenie wyposażone jest w procesor Marvell PXA310 806MHz, 3,5-calowy kolorowy wyświetlacz LCD, system operacyjny Windows Mobile 6.1, pamięć do 12 GB oraz baterię litowo-jonową, która pozwala maksymalnie na 12 godzin nieprzerwanej pracy. Palmtop jest również odporny na wilgoć i pył (IP67), upadki z 1,2 m na beton, a także może działać w temperaturze od -30

Źródło: Getac, Handheld Europe


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nautiz To samo urządzenie ma nazwę nautiz x7. [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA]

Getac w Polsce To urządzenie w polsce można kupić !!! Polski przedstawiciel marki Getac - firma BMF - oferuje wszystkie rozwiązania z oferty GETACa

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt